FOTO-HURT-FOTOPOKER POKONUJE BUTYJANA.PL!

Iskra Mapei Rzeszów na prowadzeniu, po pierwszej kolejce play-off siatkarskiej Fulsport Ligi Firm Rzeszów! ButyJana.pl przegrywają swój pierwszy mecz w sezonie. Niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o najwyższą lokatę pada łupem Foto-Hurt-Fotopoker. W play-outach BorgWarner pewnie pokonuje Hotel Rzeszów 3:0.

Zaczynamy od spotkania drużyn, które trafiły do grupy play-out. BorgWarner, podobnie jak w siódmej kolejce fazy zasadniczej tak i teraz pewnie pokonuje drużynę Hotelu Rzeszów 3:0. Obecnie jednak zespół Macieja Radonia [HOT] powalczył o małe punkty, których uzbierał 36, z czego prawie połowa padła po zagraniach ofensywnych. Porównując ten stan rzeczy z rundą zasadniczą, w której ten sam zespół zdobył zaledwie dwa punkty w ataku, ekipa Hotelarzy może być zadowolona z postępu. BorgWarner natomiast, pod kątem postawy ofensywnej wypadł znacznie gorzej niż w trakcie meczów fazy zasadniczej. Być może było to spowodowane brakiem jednego podstawowego zawodnika w składzie, lub po prostu lepszą grą rywala. Jaki powód by to nie był, BorgWarner rozpoczyna play-out z 3pkt na koncie!

Foto-Hurt-Fotopoker pokonuje niezwyciężoną drużynę ButyJana.pl! Ekipa Rafała Mitki [BYJ] od początku sezonu nie uległa żadnej drużynie w trakcie fazy zasadniczej i pewnie awansowała do rundy play-off z pierwszego miejsca. Pierwsza porażka przyszła wraz z rozpoczęciem play-off’ów, w których to zawodnicy Rzeszowskiego sklepu obuwniczego ulegli reprezentacji Foto-Hurt-Fotopoker. Fantastyczne spotkanie rozegrała drużyna reprezentująca branżę fotograficzną. Zarówno w ataku jak i obronie wyróżniło się kilku zawodników, w tym nieprzerwanie będący na pozycji lidera MVP Przemysław Bryliński, który tylko w tym meczu zdobył dla swojej drużyny, aż 21pkt, czy znakomicie spisujący się w odbiorze Paweł Krawiec z 14 perfekcyjnymi odbiorami. Po stronie ButyJana.pl w ataku mocno wyróżniali się Michał Drzał i Andrzej Szot, jednak mimo całkiem dobrej gry przyczynili się tylko do jednego wygranego seta. Foto-Hurt-Fotopoker zagwarantował sobie zwycięstwo już po pierwszych dwóch partiach, wygrywając je do 15 i 22. W trzecim po kilku błędach i dobrej końcówce zawodnicy ButyJana.pl, musieli uznać wyższość rywala. Dzięki handi-cup drużyna ButyJana.pl nadal jednak może cieszyć się z bycia wyżej w tabeli generalnej niż ich bezpośredni rywal, jednak przewaga znacznie stopniała.

Iskra Mapei Rzeszów powiela sukces z szóstej kolejki, kiedy to zespół Mateusza Kocura pokonał drużyną MB Aerospace 2:1. Tym razem przewaga okazała się nawet większa, bo spotkanie kończy się wynikiem 3:0. Ekipa Łukasza Gutowskiego z pewnością liczyła na solidny rewanż i zwycięstwo w tym meczu, które dawało by im szansę na walkę o tytuł Mistrza. Nadzieję te jednak szybko rozwiali zawodnicy w granatowych koszulkach z logiem MAPEI. W żadnym z trzech setów ekipie MB Aerospace nie udało się ani na trochę zbliżyć do swoich rywali, pierwsza i trzecia partia zakończyły się dziesięciopunktowym prowadzeniem Iskry Mapei, zaś środkowa dawała dłużej powalczyć MB Aerospace, ale tylko do 18-stu punktów. Iskra Mapei Rzeszów jak już wcześniej wspominaliśmy jest najbardziej równym i zgranym zespołem w całej lidze. Brak słabszego ogniwa w szeregach ekipy jest tym bardziej ważny w fazie play-off, kiedy każda z drużyn ma za sobą już siedem spotkań i rośnie świadomość zgrania wśród zespołów. Dzięki wysokiej wygranej 3:0 Iskra Mapei Rzeszów obejmuje prowadzenie w fazie play-off. Przewaga nad drugą drużyną w tabeli – ButyJana.pl – to jednak zaledwie 1pkt. Decydujące mecze – przed nami!

WYNIKI

DataMeczCzas/WynikiLigaSezonHalaArtykułKolejka
DataMeczCzas/WynikiLigaSezonHalaArtykułKolejka

RETRANSMISJA WIDEO Z KOMENTARZEM

Leave a Reply