PIĄTA KOLEJKA ZAKOŃCZONA! CZAS NA 2-TYGODNIOWĄ PRZERWĘ.

Jesteśmy na półmetku futsalowych rozgrywek Fulsport Ligi Firm Rzeszów. W drugim dniu piątej kolejki faworyci pewnie pokonują swoich rywali. BorgWarner wygrywa z Polskim Radiem Rzeszów 6:0, Fotorz.pl po świetnej poprzedniej kolejce utrzymuje wysoki poziom i ogrywa Nestle-Gerber 6:1. MB Aerospace po zdobyciu pierwszej bramki w pierwszej minucie skrupulatnie utrzymywało prowadzenie, aż do samego końca, pokonując tym samym Lychee 5:1.

Świetny początek meczu dla drużyny Mateusza Marczydło [PRR]. Pracownicy Rzeszowskiej rozgłośni radiowej pozytywnie zaskoczyli w pierwszych minutach meczu. Nie tylko polepszyli swój stan gry w linii defensywnej, ale także jako pierwsi poważnie zagrozili bramce rywala. Kilka – 2/3 – sytuacji na przestrzeni całego meczu powinny zakończyć się bramkami, gdyby tylko gracze kończący akcję potrafili  je w pełni wykorzystać. BorgWarner przystąpił do skutecznej ofensywy na kilka minut przed końcem pierwszej połowy – szybkie trzy trafienia „podcięły skrzydła” rywalowi, który w drugiej połowie już znacznie wolniej budował swoje akcję. Na domiar złego, również obrona straciła na szybkości, co poskutkowało kolejnymi trzema bramkami dla BGW. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 dla Mistrza poprzedniego sezonu.

Fotorz.pl po tryumfie w poprzedniej kolejce nad BorgWarne’rem, zdecydowanie wygląda na ekipę, która liczy w swoim debiutanckim sezonie na miejsce, przynajmniej w pierwszej szóstce całej stawki. Dla Nestle-Gerber był to bardzo ciężki mecz. Paradoksalnie – mimo, aż 6 straconych goli – ostoją zespołu był zastępczy bramkarz Piotr Tomczyk. Kilkukrotnie pozostawiony bez wsparcia defensywnego, ratował drużynę świetnymi wyjściami z bramki, co finalnie poskutkowało tylko pięcioma golami różnicy, zamiast conajmniej ośmiu lub dziewięciu. Fotorz.pl z meczu na mecz pokazuje coraz to lepszą futsalową postawę na boisku. Akcję budowane są szybkimi krótkimi podaniami po ziemi, w efekcie czego rozbita defensywa rywali pozostawała bezradna. Jedyną bramkę dla Nestle-Gerber w tym spotkaniu zdobył Przemysław Kogut, zaś w Fotorz.pl punktowali Adrian Włoch, Konrad Pokusa, Kamil Kozak, Michał Kozak i dwukrotnie Damian Rak.

W ostatnim meczu piątej kolejki MB Aerospace pokonało zespół Adama Rewaka – Lychee 5:1. Brak w lini ofensywnej Lychee jednego z najlepszych strzelców tamtego sezonu Grzegorza Misia z pewnością wpłyną pozytywnie na morale przedmeczowe w zespole MB Aerospace. Brak największego zagrożenia, zawodnicy mogli wykorzystać skupiając się na grze w ataku. Jednak jak się okazało, Lychee nie zamierzało tak łatwo oddać tego spotkania. Zespół wzmocniony ponadto o dwóch dobrych zawodników byłego SoftSystemu (Michała Karwowskiego i Michała Kopczyk) bronił się i atakowało równie sprawnie jak ekipa Krzysztofa Rzepy [MBA]. Brakowało jednak skutecznego wykończenia akcji, na tyle dobrymi strzałami by Grzegorz Ziemba miał problem z ich obroną. Tego problemu nie było w MB Aerospace, mimo iż dwie bramki padły dość szczęśliwie, to trzy były w pełni przemyślane. Taki obrót sprawy daje MB Aerospace dodatkowe 3pkt i pewne czwarte miejsce po piątej kolejce. Lychee aktualnie musi zadowolić się dziewiątą pozycją w tabeli generalnej.

WYNIKI

RETRANSMISJA WIDEO

Przed nami dwutygodniowa przerwa spowodowana majówką oraz Akademickimi Mistrzostwami w piłce sitatkowej, które rozegrane zostaną już za dwa tygodnie na hali na której odbywają się mecze Fulsport Ligi Firm Rzeszów.