DRUGI SEZON SIATKARSKICH EMOCJI JUŻ KOŃCEM WRZEŚNIA!

Do drugiego siatkarskiego sezonu rozgrywek Ligi Firm Rzeszów zgłosiło się sześć drużyn firmowych. Jak będzie wyglądał system rozgrywek, kiedy wystartuje nowy sezon i czego będzie można się w nim spodziewać, to wszystko w dzisiejszym artykule.

W siatkarskich rozgrywkach zobaczymy, aż czterech debiutantów i tylko dwie ekipy z poprzedniej edycji. Kto w nowym sezonie powalczy o najwyższe lokaty dowiemy się już w tym tygodniu, podczas oficjalnych prezentacji drużyn na nadchodzący sezon.

SYSTEM ROZGRYWEK

System przeprowadzonych spotkań definiuje regulamin rozgrywek siatkarskich, który określa liczbę meczów w przypadku sześciu drużyn. Jest to dziesięć kolejek meczowych. Pięć fazy zasadniczej i pięć fazy rewanżowej. W każdej kolejce rozegranych zostanie trzy mecze w systemie każdy z każdym.

Zmianie nie ulega miejsce, dzień ani godziny rozgrywania spotkań ligowych. Pozostajemy na dobrze wszystkim znanej Hali WSIiZ w Kielnarowej, a mecze rozgrywane będą w każdy wtorek (pomijając dni wolne od pracy) od godziny 18:20.

POCZĄTEK SEZONU

Rozpoczęcie sezonu siatkarskiego planowane jest na drugą połowę Września 2019. Dokładna data nie jest jeszcze znana, natomiast możemy być pewni, że będzie to 17 lub 24 września. Rozgrywki potrwają dziesięć tygodni, zatem zakończą się końcem Listopada / początkiem Grudnia.

Już początkiem nadchodzącego tygodnia, koordynator rozgrywek Ligi Firm Rzeszów przy kontakcie z Kapitanami / Managerami drużyn zgłoszonych do rozgrywek siatkarskich ustalać będzie terminarz meczowy, który na stronie głównej pojawi się na min. 7 dni przed rozpoczęciem rozgrywek.

CZEGO MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ W NOWYM SEZONIE?

Rozgrywki, tak jak i w poprzedniej edycji prowadzone będą na specjalnej nawierzchni do rozgrywek siatkarskich – Teraflex. Każdy mecz opiewać będzie o profesjonalną relację wideo na żywo oraz oprawę statystyczną, która od tego sezonu wzbogacona zostanie o jedną dodatkową jednostkę (błąd zagrywki). Przed pierwszym meczem o punkty każdej drużynie zgłoszonej do rozgrywek wykonana zostanie profesjonalna sesja zdjęciowa składająca się ze zdjęć indywidualnych oraz drużynowych. Mecze ligowe sędziować będzie dwójka sędziowska, w której skład wchodzą doświadczeni arbitrzy z PWZPS pod przewodnictwem sędziego Mirosława Ludery. Każdy mecz dodatkowo opiewać będzie o profesjonalną opiekę medyczną. W trakcie wdrażania nadal pozostaje kilka nowych elementów o których informować będziemy już niebawem!

A już w najbliższych dniach, informacja o tym jakie drużyny powalczą w nadchodzącej edycji siatkarskiej Ligi Firm Rzeszów. Pozostańcie z nami!