Sezon Wiosna/Lato 2020 zawieszony do odwołania!

W związku z obecną sytuacją spowodowaną wirusem SARS-CoV2 oraz wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu epidemii, sezon Wiosna/Lato 2020 zostaje zawieszony do odwołania.

Rozgrywki w sezonie Wiosna/Lato 2020 nie zostaną zainaugurowane conajmniej do końca Maja br, czyli przez najbliższe 2.5 miesiąca.

Jeśli sytuacja spowodowana rozprzestrzeniającą się chorobą COVID-19 ulegnie poprawie i zgodnie z prawem, zaleceniami służb sanitarnych oraz odpowiedzialnych za to organów Państwowych będzie możliwa organizacja imprez sportowych, sezon Wiosna/Lato 2020 zostanie zainaugurowany najwcześniej początkiem Czerwca 2020. Jeśli natomiast sytuacja do tego czasu nie ulegnie widocznej poprawie i wciąż obowiązywać będą jakiekolwiek restrykcje dotyczące norm bezpieczeństwa, sezon zostanie anulowany. Decyzja o tym, podjęta zostanie w połowie Maja br.

W zaistniałych okolicznościach, drużyny zwolnione są z zapisu widniejącego na formularzu zgłoszeniowym, informującym o niemożności wycofania drużyny po zgłoszeniu i w trakcie trwania sezonu Wiosna/Lato 2020. Drużyny nie mają obowiązku uczestnictwa w nim, nawet jeśli uprzednio wysłały formalne zgłoszenie. Jeśli sytuacja w kraju i na świecie na to pozwoli, sezon zgodnie z zapisem z regulaminu rozgrywek futsalowych rozegrany zostanie w momencie potwierdzonego zgłoszenia conajmniej 6 drużyn. Jednocześnie oznacza to, że zaplanowany wcześniej system rozgrywek oraz terminarz również mogą ulec zmianom.