Co dalej z sezonem Wiosna/Lato 2020?

Podobnie jak większość, na bieżąco monitorujemy sytuacje w kraju i na świecie pod kątem szerzącej się pandemii COVID-19. Na ten moment jesteśmy niemal przekonani, że pomimo zastosowanych środków prewencyjnych, do końca bieżącego miesiąca nie uda się zwalczyć choroby na tyle skutecznie, by bezpiecznie rozpocząć rozgrywki Fulsport Ligi Firm Rzeszów w sezonie Wiosna/Lato 2020.

Na ten moment nie planujemy rezygnacji z rozgrywek w sezonie Wiosna/Lato 2020. Chcemy jednak zapewnić wszystkim bezpieczne warunki do gry. Należy przez to rozumieć, że w obecnej sytuacji sezon może rozpocząć się w późniejszym terminie, niż ten który zakładaliśmy jeszcze tydzień temu – na chwilę, po ogłoszeniu przez rząd Polski dwutygodniowej kwarantanny „społecznej”. 

Czynników decydujących o bezpiecznym rozgrywaniu meczów Fulsport Ligi Firm Rzeszów w sezonie Wiosna/Lato 2020 jest kilka. Począwszy od decyzji na najwyższym szczeblu Państwowym, regulujących i ustalających czas trwania kwarantanny „społecznej”, która jak już wiemy ma być docelowo przedłużona o kolejne tygodnie. Wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, ponadto ogranicza możliwość organizacji wydarzeń powyżej 50 osób, a to kolejny punkt który bezapelacyjnie musiałby zostać odwołany przed rozpoczęciem rozgrywek. Następnie, działanie obiektów sportowych jest czasowo zawieszone. Rozgrywki Fulsport Ligi Firm Rzeszów odbywają się na hali sportowej Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Zelwerowicza w Rzeszowie. Decyzją Rektora – od 11 marca do odwołania, działanie wszystkich obiektów zostało czasowo zawieszone.

W najbliższych dniach powrócimy do Was z bardziej szczegółowymi informacjami.