TO JUŻ OFICJALNE! 16 DRUŻYN W ROZGRYWKACH FUTSALOWYCH!

Zapisy do sezonu Wiosna/Lato 2020 oficjalnie dobiegły końca. W rozgrywkach futsalowych zobaczymy, aż 16 zespołów. Zobacz nowy system rozgrywek, który czeka na drużyny w nadchodzącej edycji.

W sezonie Wiosna/Lato 2020 zobaczymy sześć nowych ekip, oraz dziesięć drużyn z poprzedniego sezonu, które powalczą między sobą o najwyższe pozycje w 12 edycji Ligi Firm Rzeszów.

SYSTEM ROZGRYWEK

Decyzja padła na zastosowanie systemu jedno ligowego, w którym zespoły w fazie zasadniczej podzielone zostaną na dwie grupy rozgrywkowe – w każdej po 8 drużyn. Po fazie zasadniczej osiem zespołów wywalczy awans do grupy “Mistrzowskiej”, a osiem z niższych miejsc zmierzy się w grupie “9-16” w walce o miejsca 9-16.

FAZA ZASADNICZA

Każda drużyna w fazie zasadniczej rozegra w grupie siedem spotkań w systemie każdy z każdym. Po tym etapie nastąpi wyłonienie czterech najlepszych zespołów z każdej grupy, które awansują do grupy „Mistrzowskiej” oraz czterech zespołów z miejsc 5-8, które powalczą w drugiej grupie o miejsca 9-16.

FAZA FINAŁOWA

W fazie finałowej utworzone grupy „Mistrzowska” oraz „9-16” nadal podzielą rozgrywki na dwie grupy. Zespoły z grupy „Mistrzowskiej” walczyć będą między sobą o miejsca 1-8 i tytuł Mistrza sezonu Wiosna/Lato 2020, zaś zespoły z grupy „9-16” powalczą o jak najlepsze pozycje w przedziale 9-16.

MECZE / PUNKTY PRZECHODNIE Niezwykle istotną kwestią w fazie finałowej jest zastosowanie meczów / punktów przechodnich. Oznacza to, że zespoły, które grały już ze sobą w fazie zasadniczej, nie spotkają się w bezpośrednim pojedynku w fazie finałowej – nawet jeśli znalazły się w tej samej grupie. Punkty za rozegrany mecz z fazy zasadniczej, zostaną automatycznie przypisane do konta drużyny w fazie finałowej.

Oznacza to, że w fazie finałowej każda drużyna rozegra cztery mecze, każdy z inną drużyną.

Łączna liczba spotkań każdej drużyny wyniesie 11.