ZA NAMI IX EDYCJA LFR! BORGWARNER MISTRZEM LIGI!

Dobiegła końca IX edycja Citizen Ligi Firm Rzeszów – sezon Jesień/Zima 18/19. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów firmowych! Po raz pierwszy w swojej karierze Mistrzem LFR została drużyna BorgWarner’a, drugie miejsce należy do obrońcy tytułu z poprzedniego sezonu MB Aerospace, zaś na najniższym stopniu podium stanął ligowy debiutant – firma Linetech z Jasionki!

Przez cały sezon rozgrywki odbywały się na Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 7, ul. Błogosławionej Karoliny 21 w Rzeszowie, sędzią zawodów był zawodowy arbiter futsalowy Michał Potępa (szef sędziów futsalu województwa Podkarpackiego). Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała Pani ratownik medyczna Dominika Świątek (Passio Rzeszów). System VAR oraz relację wideo na żywo z pakietem broadcastlive zapewniał Jakub Foryś. Nad poprawnością statystyk czuwał Andrzej Biały. Koordynatorem oraz Managerem rozgrywek był Arkadiusz Szydełko. 

PODSUMOWANIE IX EDYCJI LFR

Mistrzem sezonu został zespół pod kierownictwem Marcina Mierzwy – BorgWarner, który w ostatnim bezpośrednim meczu pokonał drużynę MB Aerospace 6:1. Drugie miejsce i nie obroniony tytuł z poprzedniej edycji należy do MB Aerospace. Drużyna pod wodzą Krzysztofa Rzepy nie była w stanie dorównać rywalowi z Jasionki w ostatnim najważniejszym pojedynku sezonu. Pozytywne zaskoczenie dla debiutanta rozgrywek – firma Linetech której Kapitan jest Mateusz Folta, po znakomitym sezonie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli generalnej. Czwarte miejsce po fenomenalnej końcówce sezonu należy do Rzeszowskiego sklepu z odzieżą i obuwiem sportowym ButyJana.pl – stała ekipa z ostatnich kolejek to przepis na sukces w nadchodzącej jubileuszowej X edycji! Piąte miejsce dla ZM Rzeszów – Zakład Metalurgiczny zdecydowanie poniżej oczekiwań. Druga część sezonu w wykonaniu Wicemistrza Europy EFBLU kompletnie nieudana. Pozycja numer sześć dla zespołu Michała Sołtyska – B3Team.com, po równej grze w całym sezonie zajmuje miejsce w połowie stawki z aspiracjami i możliwościami na wyższe lokaty. G2A.COM tylko na siódmej pozycji, przebudzenie w szeregach ofensywnych przyszło zdecydowanie za późno. Deloitte. po znakomitym początku sezonu, w drugiej połowie – z meczu na mecz, coraz to w gorszej dyspozycji. Czy to brak kluczowych zawodników, czy realny spadek formy? W kolejnym sezonie drużyna Pawła Bujaka potrzebuje formy i zwycięskiej postawy z początku IX edycji. SoftSystem, mimo w miarę wyrównanej postawy i stosunkowo dobrej techniki futsalowej, tylko na dziewiątej pozycji. Być może czasami zabrakło szybkości w grze ofensywnej? Leroy Merlin potrzebował dużo czasu by zgrać się w szeregach drużynowych – teraz zespół, jeśli tylko utrzyma stałą ekipę z ostatnich kolejek może mieć szansę na najwyższe lokaty podczas X edycji LFR. Lychee podobnie jak inni debiutanci, rośnie w siłę w miarę upływającego czasu. Zgranie zespołowe to klucz do zwycięstwa w rozgrywkach futsalowych – obecnie zespół w pomarańczowych koszulkach tylko na jedenastej pozycji. Stawkę w klasyfikacji generalnej zamyka zespół Jasionka Airport. Plan minimalny (zdobycie punktów w ostatnim meczu ligowym) – wykonany! 

Futsal Ekstraklasa Jesień/Zima 18/19

PozycjaClubMZRPG+G-RGPkt
100000000
200000000
300000000
400000000

RETRANSMISJA WIDEO XI KOLEJKA

LFR EDYCJA IX W LICZBACH

STATYSTYKI OGÓLNE

W sumie wszystkie zespoły na przestrzeni 11 kolejek – 66 spotkań, strzeliły łącznie 670 goli, przy czym aż 240 po asystach (kluczowych zagraniach) współpartnerów z drużyny. Oglądaliśmy w sumie 270 skutecznie zablokowanych groźnych sytuacji podbramkowych oraz, aż 1092 interwencje bramkarskie, co przekłada się na taką samą liczbę oddanych celnych strzałów na bramkę! Tych niecelnych było nieco mniej, zawodnicy na przestrzeni całego sezonu nie trafiali w światło bramki 987 razy. Średnia skuteczność strzelecka wszystkich zespołów wyniosła 24,3%, zaś skuteczność bramkarska 61,9%. Arbiter pokazał w sumie 84 żółte oraz 16 czerwone kartki. 

STATYSTYKI MEDIALNE

  • Największa liczba kibiców na meczu ligowym: 86 osób na trybunach w szczytowym momencie (wg. naszych statystyk) – 11 kolejka MB Aerospace vs BorgWarner.
  • Największa liczba oglądających relację wideo na żywo: 82 oglądających w jednym momencie, w sumie 179 unikalnych widzów na żywo w trakcie jednego meczu (wg. statystyk serwisu YouTube) – 11 kolejka MB Aerospace vs BorgWarner.
  • Największa liczba wyświetleń wideo w głosowaniu na bramkę / interwencję kolejki: 4,1tyś wyświetleń (wg. statystyk portalu Facebook) – głosowanie najładniejsza interwencja V kolejki.

STATYSTYKI INDYWIDUALNE

  • Królem strzelców ligi został Dawid Kierepka z drużyny G2A.COM z liczbą 35 goli (ponad 5% wszystkich trafień w całej lidze). Również tytuł MVP trafia do tego zawodnika, łączna suma zgromadzonych punktów formy na jego koncie wyniosła 236.

Klasyfikacja strzelców

Zobacz wszystkich zawodników
RankingZawodnikClubGGNMSS%
1Sławomir MiękiszJAP00.00.0
2Michał SzostekZMR00.00.0
3Rafał KomanieckiLinetech00.00.0
  • Najlepszym bramkarzem ligi został Łukasz Pokrywka z drużyny ButyJana.pl, goalkeeper zgromadził na swoim koncie, aż 95 punktów formy bramkarskiej, co wynikało z 81 skutecznych interwencji, 13 zablokowanych groźnych akcji oraz tylko 31 straconych goli.

Klasyfikacja bramkarzy wg. formy

Zobacz wszystkich zawodników
RankingZawodnikClubINTINMFOR
1Marcin WieczerzakLinetech00.00
2Rafał OrzechJAP00.00
3Dariusz DługońJAP00.00
  • Najlepszymi asystentami ligi, ex aequo zostali Piotr Szmela z B3Team.com oraz Karol Wilk z Linetech, obaj zgromadzili na swoim koncie po 10 zaliczonych asyst.

Klasyfikacja asystentów

Zobacz wszystkich zawodników
RankingZawodnikClubAANMFOR
1Sławomir MiękiszJAP00.00
2Michał SzostekZMR00.00
3Rafał KomanieckiLinetech00.00
  • Najmocniej w defensywie z zawodników z pola, w tym sezonie pracował Tomasz Kwarta z zespołu Jasionka Airport. Zawodnik przerywał kluczowe akcje rywali we własnym polu karnym, aż 12 razy. 

Klasyfikacja defensorów

Zobacz wszystkich zawodników
RankingZawodnikClubZAZNMFOR
1Sławomir MiękiszJAP00.00
2Michał SzostekZMR00.00
3Rafał KomanieckiLinetech00.00

ZOBACZ PEŁNĄ LISTE NAGRÓD

GALA FINAŁOWA

Wszystko o oficjalnym zakończeniu sezonu, wręczeniu nagród i pucharów – już po nowym roku. Informacje znajdziecie na naszej stronie www.ligafirm.rzeszow.pl oraz fanpage: www.facebook.pl/ligafirmrzeszow 

Planowany termin: Koniec Stycznia / początek Lutego 2019. 

Dziękujemy za wspólne emocje i sportową rywalizację – do zobaczenia już w przyszłym sezonie, którego start planowany jest na Marzec / Kwiecień 2019!

Zespół Ligi Firm Rzeszów