Drugi plac dla Haczykowo.pl. Trzeci dla BorgWarnera.

Za nami dziewięć siatkarskich kolejek w sezonie Wiosna/Lato 2021. Tydzień temu tytuł Mistrza zapewniła sobie drużyna RStechnology. Wczorajszy dzień mógł przesądzić o pozostałych dwóch miejscach na podium. Tak też się stało. Pewni swego są już Haczykowo.pl oraz BorgWarner.

Drużynie Haczykowo.pl do pewnego srebrnego medalu brakowało niewiele – zaledwie jednego seta przewagi nad BorgWarnerem, po zakończeniu dziewiątej kolejki. Rozwiązanie przyszło szybko, bo w teorii już po pierwszym meczu.

MIEJSCE 2

Po przegranym spotkaniu BorgWarnera z Handlopexem w pierwszym meczu tego dnia, Haczykowo.pl miało bardzo ułatwione zadanie. Wystarczyło przyjechać na mecz. A żeby dodatkowo podkreślić swoją przewagę nad drużyną ze strefy lotniczej, wystarczyło zdobyć jeden punkt w meczu z EME Aero. Dobra postawa w pierwszym i trzecim secie dała prowadzenie, a w efekcie zwycięstwo 2:1. Takim oto sposobem Haczykowo.pl wypracowało sobie wystarczającą przewagę punktową nad zespołem z trzeciego miejsca, by ten w jakikolwiek sposób mógł im zagrozić. Po dziewiątej kolejce przewaga punktowa wynosi już 4pkt, a to oznacza że na tydzień przed końcem Haczykowo.pl może cieszyć się z drugiego miejsca.

MIEJSCE 3

BorgWarner mimo porażki, nie ma powodów do zmartwień – trzecie miejsce jest już gwarantem. Styrobud, drużyna która jako jedyna miała szanse by zawalczyć z zespołem Radosława Ciak o miejsce na podium, uległa w swoim spotkaniu z Mistrzem RStechnology 0:3. Taki obrót spraw, sprawił że Styrobud nie tyle co nie powalczy o miejsce na podium, ale jeszcze musi w pełni zmobilizować się na ostatnie spotkanie, by powrócić na czwarte miejsce. Obecnie ta pozycja należy do Handlopexu, a to z uwagi na lepszy bilans spotkań.

MIEJSCA POZA PODIUM

To, która z drużyn zajmie 4, 5 i 6 miejsce dowiemy się dopiero w ostatniej kolejce. Wszystkie trzy zespoły są na bardzo wyrównanej pozycji. Handlopex i Styrobud kończą dziewiątą kolejkę z 8pkt na koncie, a EME Aero ma ich w sumie 7. Decydująca w kwestii dalszych pozycji, będzie ostatnia kolejka.