System rozgrywek

SEZON WIOSNA/LATO 2021

Podstawowe zasady systemu rozgrywek.

Każda z drużyn rozgrywa jeden ligowy mecz w tygodniu. W wyjątkowych okolicznościach dopuszczalne jest rozegranie w tygodniu większej liczby meczów przez dany zespól. Każda drużyna zgłoszona do rozgrywek rozgrywa 10 spotkań ligowych.

System rozgrywek – 6 drużyn.

Spotkania siatkarskie w sezonie Wiosna/Lato 2021 podzielone są na dwie fazy rozgrywkowe: faza zasadnicza oraz faza rewanżowa.

Każdy mecz trwa trzy pełne sety (do 25 punktów z różnicą minimum dwóch punktów). W przypadku remisu 24:24 gra jest kontynuowana do uzyskania różnicy dwóch punktów (26:24; 27:25; itd…).

Faza zasadnicza

W fazie zasadniczej każda drużyna rozgrywa 5 meczów ligowych, w systemie każdy z każdym, wg. obowiązujących zasad regulaminu rozgrywek.

Faza rewanżowa

W fazie rewanżowej, każda drużyna rozgrywa 5 meczów rewanżowych, w systemie każdy z każdym, wg. obowiązujących zasad regulaminu rozgrywek.

System punktowania

Za zwycięstwo 3:0 zespół otrzymuje 3 pkt., za zwycięstwo 2:1 zespół otrzymuje 2 punkty, za porażkę 1:2 zespół otrzymuje 1 pkt, za porażkę 0:3 zespół otrzymuje 0 pkt.

O kolejności w tabeli rozgrywek decyduje:

  1. Ilość zdobytych punktów.
  2. Ilość wygranych spotkań.
  3. Sety zdobyte do straconych „ratio setów” do 3 miejsc po przecinku.
  4. Stosunek punktów zdobytych do punktów straconych „ratio” do 3 miejsc po przecinku.
  5. Wynik bezpośredniego pojedynku między zainteresowanymi drużynami.

W przypadku, kiedy trzy lub więcej drużyn zajmuje to samo miejsce, tworzona jest mała tabela.

Informacja prawna.

Powyższy system rozgrywek jest pełnoprawnym, obowiązującym aneksem do regulaminu rozgrywek siatkarskich Ligi Firm Rzeszów w sezonie Wiosna/Lato 2021. Akceptując regulamin, akceptujesz system rozgrywek.

Wersja w pliku PDF do pobrania.

Pełen regulamin rozgrywek siatkarskich, znajduje się na naszej stronie głównej.