Jasionka Airport może powalczyć o grupę Mistrzowską.

Zespół Konrada Wrony, ButyJana.pl pozostaje na czołowej pozycji, po zwycięstwie nad Teknią 7-2. Mix-Blach pokonuje Specjał i zapisuje na swoim koncie pierwsze trzy punkty. Fenomenalne trafienie Kamila Kozaka! Adrian Nowak na szczycie listy strzelców po meczu Linetech vs Kruszgeo 8-2. W typerze kolejki nikt nie trafił. Tak spisującej się Jasionki jeszcze nie widzieliśmy, to szansa na grupę Mistrzowską. Mimo to w meczu drugiej kolejki ekipa Mirosława Niemca musi uznać wyższość rywali. 7-6 dla MB Aerospace.

ButyJana.pl wygrywają z ekipą Tekni 7-2. W pierwszym meczu drugiej kolejki to faworyci okazali się bardziej skuteczni w ataku. Podobnie jak w meczu inauguracyjnym, worek z bramkami otwarli dopiero w drugiej połowie. Aż cztery z siedmiu trafień padło po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania. Mimo wyniku, zawodnicy Tekni, aż do połowy bronili się całkiem skutecznie. W kolejnych dwudziestu minutach więcej gry próbowali przenieść na swoją linię ofensywną, mniej uwagi przy tym poświęcając defensywie. Ryzyko jednak nie opłaciło się a ButyJana.pl dopełniło zwycięstwa w 37 minucie po golu Dawida Dyś. Zespół Konrada Wrony z 6 punktami i bilansem bramkowym +12 goli pozostają na prowadzeniu w tabeli generalnej rozgrywek.

W meczu numer dwa Specjał ulega zespołowi Mix-Blach 2-5. Na parkiecie już w pierwszych minutach wyklarowała się nieznaczna przewaga drużyny Kamila Kozaka, to Mix-Blach częściej wyprowadzał akcje ofensywne i zagrażał bramce Jakuba Walora. Na pierwszego gola musieliśmy jednak poczekać, aż do dziewiętnastej minuty. Kiedy to w indywidualnej akcji popisał się Michał Kozak, wyprowadzając Mix-Blach na jednobramkowe prowadzenie. To co wydarzyło się chwilę później – na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy – pozostanie w pamięci na długo. Mix-Blach po raz kolejny udowadnia, że są zespołem który strzela najładniejsze bramki w LFR. Kamil Kozak otrzymując długie podanie od swojego bramkarza, w pole karne rywala w nieziemski wręcz sposób układa się i trafia do siatki Specjału z PRZEWROTKI. Musicie zobaczyć to trafienie na powtórce! Specjał w drugiej połowie stara się gonić wynik i dorównuje rywalom w akcjach ofensywnych. Na nieco ponad dziesięć minut przed końcem mamy już tylko jednobramkowe prowadzenie Mix-Blachu. Sytuacja szybko jednak ulega zmianie, kiedy Specjał po błędach w defensywie traci dwie bramki do 35 minuty. Finalnie oglądamy jeszcze po jednym trafieniu ze strony obu drużyn i wynik 5-2 dla Mix-Blach.

W trzecim spotkaniu Mistrzowie poprzedniej edycji, drużyna Linetech pokonuje debiutanckie Kruszgeo 8-2. Mimo braku w składzie faworytów, kapitana Mateusza Folty, zespół świetnie radzi sobie już od samego początku. Nie oglądany w pierwszej kolejce Adrian Nowak, powraca w drugim tygodniu by tylko na przestrzeni czterdziestu minut zapisać na swoim koncie, aż pięć trafień i wyjść na prowadzenie w klasyfikacji strzeleckiej sezonu Jesień/Zima 2020. Głównie to za sprawą Króla strzelców poprzedniej edycji Kruszgeo ma problem nie tyle w obronie co w budowaniu konsekwentnych akcji ofensywnych. Wysoki pressing Linetechu wymusza na rywalach proste błędy. Szybka gra nie sprzyja także zachowaniu napastników zielonych koszulek w poprawnym wykańczaniu swoich akcji na połowie rywala. Większość ostatnich podań lub strzałów jest za słaba lub niedokładna. Mimo to, zawodnicy Mirosława Mijalnego na dwadzieścia prób strzeleckich, dwukrotnie pokonują bramkarza Linetechu. Spotkanie kończy się wynikiem 8-2 dla faworytów.

Na tak wyrównany pojedynek liczyliśmy. Zespół MB Aerospace, czterokrotny zdobywca tytułu najlepszej drużyny sezonu, reprezentant Ligi Firm Rzeszów na arenie Międzynarodowej wygrywa z siódmym zespołem poprzedniego sezonu, ekipą Jasionki Airport, zaledwie jednym golem. Wzmocnienia w składzie Jasionki Airport, o których pisaliśmy i mówiliśmy wcześniej zdają się spełniać swoje zadanie. To najlepszy skład i najlepsza gra jaką oglądamy w wykonaniu ekipy Rzeszowskiego lotniska od samego początku. Zespół Mirosława Niemca przez kilka pierwszych minut utrzymywał się na prowadzeniu. MB Aerospace szybko wyrównało i wyszło na dwubramkowe prowadzenie do końca dziesiątej minuty. Wyrównana gra na parkiecie i dobra postawa ofensywy zawodników w ciemnoniebieskich strojach, jeszcze do gwizdka kończącego pierwszą część spotkania dała wynik 3-3. W drugiej połowie, tempo meczu ani na moment nie zwalnia. Znów zawodnicy lotniska wychodzą na prowadzenie by oddać je na pięć minut przed końcem. W nerwowej końcówce lepiej odnajdują się gracze MB Aerospace, którzy wyprowadzają dwie świetnej akcje dające prowadzenie 7-5. Jasionka próbuje gonić rywala, jednak udaje się strzelić tylko jednego gola i to na dwie sekundy przed końcem. MB Aerospace notuje drugi wygrany mecz i obecnie stawia się na najniższym stopniu podium. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje postawa Damiana Wesół, napastnika Jasionki Airport, który do bramki rywali trafia dwukrotnie i zalicza dwie asysty.