Otwarcie sezonu udane dla faworytów.

Pierwsze cztery spotkania w sezonie na korzyść zespołów faworytów, których wysoki poziom znany jest z poprzednich edycji. Linetech pokonuje Mix-Blach 6-2. ButyJana.pl nie dają szans debiutantowi – firmie Kruszgeo – kończąc spotkanie 9-2 na swoją korzyść. Jasionka Airport rozpoczyna sezon w znakomitym stylu, wygrywając z powracającym zespołem Tekni 4-1. MB Aerospace bezlitosne dla Specjału, wynik 5-1 na korzyść zespołu Krzysztofa Rzepy.

W meczu otwarcia Linetech pewnie pokonuje Mix-Blach 6:2. Pierwsze minuty spotkania, niemal do samego końca pierwszej połowy wskazywały na wyrównany pojedynek. To drużyna Linetech wypracowywała sobie więcej sytuacji strzeleckich, zakończonych strzałami w światło bramki, ale ekipa Mix-Blachu w odpowiedzi na to starała również utrzymywać wysoki pressing, mimo iż celność nie była już na tak wysokim poziomie. Kilka minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania, zeszłoroczny Tryumfator, po wzmocnieniach w składzie znacznie przyśpieszył tempa wychodząc na kilkubramkowe prowadzenie i kontrolując spotkanie do samego końca. Mecz zakończył się 6-2 na korzyść Linetech.

W drugim spotkaniu Wicemistrz sezonu Jesień/Zima 2019, drużyna ButyJana.pl pokonuje debiutantów, firmę Kruszgeo 9:2. Wynik wskazujący na znaczącą przewagę zespołu Konrada Wrony, mógł wyglądać zgoła inaczej gdyby rywale byli wstanie utrzymać szybkie tempo meczu w drugiej połowie. W pierwszych dwudziestu minutach na kilka chwil ekipa zielonych koszulek była nawet na jednobramkowym prowadzeniu, oddając je na kilka sekund przed gwizdkiem. Druga część spotkania, a nawet już jej początek pokazał kto po tym meczu zapisze na swoim koncie 3pkt. ButyJana.pl potrzebowało zaledwie pięciu minut by wypracować sobie pięciobramkową przewagę. Tego prowadzenia nie oddało już do samej końcówki, kiedy to na tablicy wyników oglądaliśmy 9-2.

Powracająca do rozgrywek drużyna Tekni Rzeszów kończy swój pierwszy mecz porażką 1-4 z zespołem Rzeszowskiego Lotniska. Dość wspomnieć, że prowadzona przez Mirosława Niemiec drużyna Jasionki Airport grając cyklicznie z sezonu na sezon podnosi swój sportowy poziom. Dodatkowe wzmocnienia w składzie w postaci dwóch czołowych zawodników z byłego Lychee 2.0, potwierdzają i dają nadzieję na jeszcze lepszy wynik, niż w tamtym sezonie. Teknia w swoim pierwszym meczu po długiej przerwie zaprezentowała się dobrze, szczególnie w pierwszej połowie kiedy przewaga Jasionki wynosiła zaledwie jedną bramkę, a napastnicy Tekni przeważali w celnych strzałach w światło bramki. Niestety do pierwszego gwizdka żaden z nich nie okazał się skuteczny. Nastąpiło to dopiero w drugiej części meczu, na trzy minuty przed końcem. Na odrabianie strat było już jednak za późno, bo przez ten czas zawodnicy lotniska trafiali do bramki Macieja Surowca, aż trzykrotnie. Dwukrotnie w tej części za sprawą świetnie spisującego się Damiana Wesół.

Inauguracyjne zmagania kończyło spotkanie wielokrotnego Mistrza rozgrywek LFR – zespołu MB Aerospace z drużyną Specjał, prowadzoną przez Jakuba Walor. W tym meczu przewaga na korzyść jednej drużyna widoczna była już od pierwszych minut. Zespół Krzysztofa Rzepy po kilku groźnych ofensywnych akcjach wyszedł na prowadzenie już w szóstej minucie. Przewaga rosła z minuty na minutę i do końca pierwszej połowy na tablicy wyników widniało już 4-0. Wysoki pressing stawiany przez MB Aerospace skutecznie uniemożliwiał Specjałowi wyprowadzenie skutecznej akcji. Pierwsze minuty drugiej połowy to najlepsza część meczu w wykonaniu zawodników w biało-niebieskich strojach, nadal jednak nie udaje się przedrzeć przez szyki obronne rywala. MB Aerospace grając swoim tempem utrzymuje przewagę, a nawet powiększa ją na pięć minut przed końcam. Specjał w końcu trafia w trzydziestej-siódmej minucie. Po zamieszaniu w polu karnym, bramkę honorową zdobywa Bartłomiej Dąbrowski, najlepszy ofensywny zawodnik tej drużyny z poprzedniej edycji.

Inauguracja sezonu raczej nie zaskoczyła wynikami. Pierwsze punkty wpadły na konta faworytów, których poziom znany jest z poprzednich edycji. Już w kolejny czwartek, wracamy z drugą kolejką spotkań w ramach Fulsport Ligi Firm Rzeszów sezonu Jesień/Zima 2020. #staysafe