DWIE DRUŻYNY LFR W FUTSALOWEJ PODKARPACKIEJ LIDZE MISTRZÓW!

Tryumfatorzy dwóch ostatnich sezonów Ligi Firm Rzeszów wystąpią w Podkarpackim Turnieju Mistrzów FPLM, już 7-8 marca! Turniej organizowany przez Podkarpacki Wydział Futsalu, odbędzie się w Cmolasie.

Futsalowa Podkarpacka Liga Mistrzów to coroczny turniej organizowany przez Podkarpacki Wydział Futsalu w małej miejscowości Cmolas, obok Kolbuszowej. W turnieju udział biorą najlepsze drużyny, które w swoich ligach osiągały najwyższe lokaty.

W tym roku po raz pierwszy w turnieju udział wezmą, aż dwie drużyny reprezentujące Ligę Firm Rzeszów – to drużyna Konrada Wrony ButyJana.pl – mistrz sezonu Wiosna/Lato 2019 oraz ekipa Mateusza Folty, Linetech – zdobywca tytułu za sezon Jesień/Zima 2019. Obie drużyny mają w pełni pokryte koszty uczestnictwa z ramienia Ligi Firm Rzeszów. Dla zawodników organizator przygotował także wstęp na strefę basenów oraz posiłki w trakcie trwania turnieju.

PIERWSZA 10 TURNIEJU BEZ ELIMINACJI

16 drużyn, w tym dwóch reprezentantów Ligi Firm Rzeszów zmierzy się 7 marca 2020 w eliminacjach do fazy finałowej. Drużyny w eliminacjach podzielone zostaną na cztery grupy po cztery zespoły w każdej. Z tego tylko szóstka najlepszych ekip wywalczy awans do fazy finałowej.  W finałach pewne miejsce (bez eliminacji) ma już zagwarantowane 10 zespołów. To drużyny, które stanęły na podium w poprzednim roku, czyli Polonia Rzeszów, SMD LED Rzeszów, Sympatyczni Nisko oraz Oldboys Podium czyli Kolbuszowianka, Kolbuszowa Oldboys oraz Serwatka Żabno. Dodatkowo prawo startu bez eliminacji ma gospodarz turnieju Tempo Cmolas i drużyny z trzecich lig z Podium, czyli: Orzeł Wysoka Łańcucka, Munina i Techno-Term Jarosław.

ZWYCIĘZCY W POPRZEDNICH LATACH

W ostatnich latach w turnieju FPLM, tryumfowało sześć drużyn w tym dwukrotnie Polonia Rzeszów, a jako pierwsza w 2013 roku na listę zwycięzców wpisała się drużyna reprezentująca nasz region w 1 Polskie Lidze Futsalu – Heiro Rzeszów.

ZAPISY DO SEZONU WIOSNA/LATO 2020

Przypominamy również o trwających zapisach do sezonu Wiosna/Lato 2020. Liga Firm Rzeszów to obecnie rozgrywki prowadzone w dwóch dyscyplinach sportowych: futsal oraz siatkówka. Pełna oferta dostępna jest TUTAJ.