ACC LOGISTICS KOŃCZY SEZON BEZ PORAŻKI. LYCHEE WICEMISTRZEM DRUGIEJ EDYCJI!

ACC Logistics kończy sezon bez porażki! BorgWarner o krok od tytułu Wicemistrza. Ostatecznie miejsce to przypada drużynie Lychee. Tuż za podium plasuje się MB Aerospace. Miejsce piąte dla drużyny PSP Strzyżów. Siatkarską tabelę sezonu Jesień/Zima 2019 zamyka TOI TOI Polska. Sponsorami nagród drugiej siatkarskiej edycji rozgrywek Ligi Firm Rzeszów są: Hurtownia sportowa Fulsport, sklep z zegarkami Demus.pl, sklep z obuwiem sportowym ButyJana.pl oraz Japońska restauracja Hoshi Sushi.

Siatkarski sezon Jesień/Zima 2019 oficjalnie dobiegł końca. Niedzielne mecze, wieńczące drugą edycję Firmowych zmagań odwróciły losy zespołów z drugiego i trzeciego miejsca tabeli generalnej.

TABELA GENERALNA

Lychee co prawda wygrało swój mecz z TOI TOI Polska, jednak nie tak pewnie jakby mogły na to wskazywać wszystkie statystyki. Drużyna Filipa Płonki oddała rywalom jednego seta. Taki obrót sytuacji stawiał drużynę BorgWarner’a przed znakomitą szansą na utrzymanie drugiej pozycji na zakończenie sezonu. Zawodnikom z Jasionki do tytułu Wicemistrza brakowało już nie trzech, a jedynie dwóch wygranych setów. Przeciwnik w ostatniej kolejce jednak nie należał do najłatwiejszych, bowiem była nim drużyna Tryumfatora rozgrywek ACC Logistics. Zespół Tomasza Kozłowskiego świetnie rozpoczął to spotkanie, od pewnie wygranego seta 25:20. Taki wynik po pierwszej partii dawał duże nadzieję na wygranie, chociażby jednego dodatkowego seta, dającego już pewne drugie miejsce. Niestety – dla drużyny BorgWarner’a – zespół ACC Logistics potrafi świetnie wyciągać wnioski z wcześniej popełnionych błędów i z każdą kolejną akcją znacząco rosła przewaga faworytów. Na tyle mocno, że drugi i trzeci set zakończył się dominacją Mistrzów do 18 i 16 punktów. Dzięki motywacji ACC Logistics do utrzymania swojej pozycji bez porażki, Lychee mogło cieszyć się z Wicelidera. Mimo takiej samej liczby punktów co BorgWarner, drużyna Filipa Płonki ma na swoim koncie, aż o trzy zwycięstwa więcej, co daje im wyższą pozycję w tabeli generalnej. Wynik drugiego meczu finałowej kolejki nie miał znaczenia na ostateczną klasyfikację drużynową, ponieważ różnica punktowa jaka dzieliła drużyny z piątego i czwartego miejsca była zbyt duża.

Sponsorem nagród drużynowych w postaci voucherów kwotowych dla trzech najlepszych ekip rozgrywek jest Hurtownia sportowa FULSPORT.

ATAK I PRZYJĘCIE

Zawodnicy w trakcie całego sezonu walczyli także o wyróżnienia indywidualne, premiowane nagrodami. Wyróżnienia wędrują do zawodnika MB Aerospace – Łukasza Wróbla oraz zawodniczki ACC Logistics – Urszuli Kijak.

9.0

Sponsorem nagród indywidualnych w postaci zegarków dla najlepszego atakującego i przyjmującego rozgrywek jest sklep z zegarkami Demus.pl.

MVP ROZGRYWEK

Statuetka MVP rozgrywek wędruje do Kapitana ekipy Mistrza – ACC Logistics. Zawodnik zwycięskiej ekipy, poprzez swoją świetną grę w każdym aspekcie zgromadził na swoim koncie, aż 356 punktów formy, co przekłada się na 46 asów serwisowych, 81 skutecznych ataków, 58 perfekcyjnych odbiorów zagrywki oraz w sumie tylko 48 błędów popełnionych w całym sezonie!