ACC LOGISTICS BEZKONKURENCYJNE PO TRZECIEJ KOLEJCE!

Trzecia kolejka Fulsport Ligi Firm Rzeszów dobiegła końca, to czas w którym rozgrywki wkraczają w kluczową fazę. Składy drużyn ostatecznie zostały zamknięte, a my poznaliśmy pierwszych faworytów rozgrywek. Dziś bliżej przyjrzyjmy się drużynom siatkarskim i ich sytuacji po zakończonym trzecim tygodniu ligowym, a przed lada moment zaczynającą się czwartą kolejką.

DRUŻYNY SIATKARSKIE

Po trzech spotkaniach bezapelacyjnym Liderem tabeli generalnej jest drużyna ACC Logistics, która do tej pory w niemal każdym pojedynku dominowała nad swoimi rywalami, dowożąc tym samym na zakończenie trzeciego tygodnia maksymalną liczbę punktów. Ekipie Kamila Czarnika do tej pory udało się wygrać każdy z trzech meczów 3:0 (z TOI TOI Polska, Lychee oraz PSP Strzyżów) i uzyskać tym samym znakomity całościowy bilans +78 małych punktów. W szeregach zespołu znajdują się obecnie najwyżej pozycjonowani zawodnicy ligi – Urszula Kijak, z największą liczbą perfekcyjnych przyjęć (37) czy Kapitan drużyny – Kamil Czarnik z czternastoma asami serwisowymi. Jedynymi, którzy zbliżyli się w walce o punkty z Liderem tabeli byli zawodnicy PSP Strzyżów. W drugim secie ostatniego meczu rywale ACC Logistics znaleźli się w znakomitej sytuacji prowadząc 24:18. Finalnie jednak set zakończył się wynikiem 26:28 dla Lidera tabeli. Wszystkie pozostałe sety drużyny, rozgrywane w innych terminach to przewaga minimum 4 punktów na zakończenie każdego pojedynczego seta. Zatem jak widzimy, zespół radzi sobie równie dobrze podczas pewnej kontroli spotkania, ale także w trakcie dużej presji.

Na drugim miejscu tabeli siatkarskiej plasuje się obecnie drużyna MB Aerospace, ta sama która w tamtym sezonie zakończyła zmagania na czwartym miejscu. Tym razem nieco osłabiony skład pod wodzą Łukasza Gutowskiego miał pewne problemy szczególnie w meczach pierwszej i drugiej kolejki. W spotkaniu inauguracyjnym zespół w czarnych strojach (MB Aerospace) uległ nowej drużynie – Lychee 2:1. Spotkanie w drugim tygodniu z zespołem BorgWarner’a zakończyło się już po myśli MB Aerospace stosunkiem setów 2:1. Mecz trzeci to już pewnie zwycięstwo nad TOI TOI Polska 3:0, ale przypomnijmy że debiutant rozgrywek z branży sanitarnej do tej pory nie był w stanie na dość mocno przeciwstawić się żadnej z obecnych ekip. Głównie dzięki wypracowanemu zwycięstwu w meczu drugiej kolejki, drużyna MB Aerospace jest obecnie o jedno oczko i jeden punkt wyżej niż ich rywale.

BorgWarner sklasyfikowany obecnie na trzecim miejscu z liczbą pięciu punktów, świetnie rozpoczął ten sezon od zwycięstwa nad PSP Strzyżów 3:0. Kolejne mecze 1 i 8 października drużyna musi zaliczyć do mało udanych, bowiem przegrywa zarówno z wcześniej wspominanym zespołem MB Aerospace oraz Lychee 1:2. Skład drużyny w porównaniu do poprzedniego sezonu wiele się nie zmienił. Kapitanem mianowany został Tomasz Kozłowski – który obecnie jest klasyfikowany jako jeden z najlepszych zagrywających ligi – a grającym Managerem Marian Gielmuda. W zespole jest świetny potencjał, który niekiedy ukazuje się w znakomity sposób – pokazując przy tym świetną, zgraną grę zespołu, a niekiedy kompletnie gaśnie, jak w przypadku ostatniego spotkania, gdzie BorgWarner wypadł po prostu słabo.

Na czwartym miejscu z czterema punktami na koncie znajduje się drużyna Rzeszowskiego Cocktail Baru. Lychee to potencjalny czarny koń rozgrywek. Każdy zawodnik z osobna w drużynie, to świetny indywidualista – co chociażby pokazuje ranking statystyk indywidualnych, w których to Karol Kuśnierz plasuje się na pierwszym miejscu z liczbą 34 skończonych ataków, a Witold Łojek z liczbą 30 perfekcyjnych odbiorów znajduje się na drugim miejscu wśród najlepszych przyjmujących. Niekiedy widoczne nieporozumienia i słabe zgranie powodują utratę łatwych punktów. Jednak kiedy akcję wyglądają tak jak powinny, to po drugiej stronie siatki ciężko jest zatrzymać ich ataki. W pierwszym pojedynku, inaugurującym sezon Jesień/Zima 2019 Lychee zwyciężyło po ciężkim meczu z MB Aerospace 2:1. W drugim musiało uznać bezprecedensową wyższość rywala ACC Logistics, oddając mecz 3:0, zaś w trzecim – w spotkaniu z BorgWarnerem, mimo serii licznych błędów udało się wyrwać dwa punkty.

PSP Strzyżów, to kolejna ekipa która w tym sezonie zasiliła szeregi ligi siatkarskiej. Drużyna Państwowej Straży Pożarnej – jak dotąd swoje jedyne punkty zdobyła w meczu drugiej kolejki przeciwko drużynie TOI TOI Polska. Podczas inauguracji bardziej doświadczony w standardach Ligi Firm zespół BorgWarner’a pokonał drużynę Damiana Łojka 3:0. Pole do popisu pojawiło się podczas meczu trzeciej kolejki z Liderem tabeli ACC Logistics. Konkretnie mowa tutaj o wcześniej już wspominanym, drugim secie kiedy atakujący PSP Strzyżów wykonali znakomitą pracę wyprowadzając swój zespół na sześciopunktowe prowadzenie 24:18. Co jednak stało się w trakcie ostatnich minut tego seta, na to pytanie z pewnością do tej pory odpowiedzi szukają wszyscy w zespole Państwowej Straży Pożarnej. W efekcie chwilowego przypływu euforii drużyna straciła pod rząd sześć punktów, a w efekcie przegrała set na przewagi 26:28. Najlepiej pozycjonowanym zawodnikiem ekipy pozostaje jak dotąd Kamil Wrona, zajmujący piąte miejsce wśród najlepszych atakujących ligi z 27 skutecznymi atakami na swoim koncie.

Tabelę rozgrywek siatkarskich zamyka drużyna TOI TOI Polska. Zespół Kamila Prendoty do tej pory nie wywalczył w rozgrywkach ani jednego punktu. Było co prawda blisko ku temu w meczu drugiej kolejki, kiedy zawodnicy prowadzili w drugim secie na przewagi z rywalem ze Strzyżowa. Jednak ostatecznie długi set zakończył się 30:28 na korzyść reprezentantów Państwowej Straży Pożarnej. Innym bliskim momentem był set numer trzy w meczu z MB Aerospace, jednak i tutaj końcówka okazała się lepsza w wykonaniu zawodników Łukasza Gutowskiego. W drużynie, podobnie jak w każdym innym zespole na wyróżnienie zasługuje zawodnik z dużą liczbą skończonych ataków. Takim zawodnikiem w TOI TOI Polska jest Michał Woźniak, który z liczbą 29 punktów z ataków znajduje się na drugim miejscu klasyfikacji indywidualnej najlepszych atakujących rozgrywek.

TABELA ROZGRYWEK

Tak obecnie prezentuje się tabela rozgrywek siatkarskich sezonu Jesień/Zima 2019.

STATYSTYKI INDYWIDUALNE

Aktualnie najlepsze indywidualności sezonu możesz zobaczyć TUTAJ.

MVP KOLEJKI & TYPER TYGODNIA!

Przypominamy, że w każdą środę w trakcie tygodnia ligowego na naszym oficjalnym profilu Facebook wybieramy MVP siatkarskiej kolejki, która to osoba wygrywa voucher o wartości 50pln do wykorzystania u naszego partnera w sklepie ButyJana.pl. Również tutaj w każdy poniedziałek publikujemy mini konkurs “Typer tygodnia”, w którym do wygrania jest voucher o wartości 50pln do wykorzystania w restauracji u naszego partnera Hoshi Sushi – obserwuj nas i dołącz do zabawy!