CZY BĘDZIE DUBLET DLA BUTYJANA.PL W ROZGRYWKACH LFR?

ButyJana.pl pokonując Iskrę Mapei Rzeszów 3:0 w ostatnim spotkaniu sezonu zapewnia sobie pierwszy – historyczny – tytuł siatkarskiego Mistrza Fulsport Ligi Firm Rzeszów. Wicemistrzem zostaje Iskra Mapei Rzeszów a trzecie miejsce należy do drużyny Rzeszowskiego Foto-Hurt-Fotopoker. Wyróżnienia indywidualne trafiają do Rafała Mitki, Piotra Rutkowskiego i Przemysława Brylińskiego oraz do zawodników wybranych MVP każdej kolejki.

Z pewnością duże rozczarowanie pojawiło się w szeregach Iskry Mapei Rzeszów, bowiem zespół do zachowania pozycji Lidera potrzebował w ostatnim spotkaniu zaledwie jednego wygranego seta. Drużyna ButyJana.pl nie dała jednak najmniejszych szans swojemu rywalowi i już od samego początku pewnie kontrolowała przebieg spotkania. Dość dodać, że w żadnym z trzech setów ekipa Mateusza Kocura nie była w stanie finalnie zbliżyć się do swoich rywali na różnicę mniejszą niż 5 oczek.

TABELA GENERALNA PLAY-OFF

Drużyna ButyJana.pl mimo słabszego początku w fazie play-off, dzięki trzem bonusowym punktom handicap po rundzie zasadniczej zwyciężyła w całych rozgrywkach, aż dwupunktową przewagą. Historyczny pierwszy tytuł Mistrza sezonu siatkarskiego Ligi Firm Rzeszów trafia właśnie w ręce Rzeszowskiego sklepu obuwniczego! Iskra Mapei po świetnych dwóch spotkaniach w fazie play-off ostatecznie musi uznać wyższość swojego najmocniejszego rywala i finalnie plasuje się na drugim miejscu z ośmioma punktami w tabeli generalnej play-off. Trzecie miejsce należy do zespołu Foto-Hurt-Fotopoker, którzy to zawodnicy pokonali w meczu finałowym – osłabiony w składzie – zespół MB Aerospace 2:1, który finalnie zajmuje czwarte miejsce.

Siatkówka Ekstraklasa Wiosna/Lato 2019 Play-Off

PozycjaClubMZPS+S-RSRMPPkt
100000003
200000002
300000000

TABELA GENERALNA PLAY-OUT

W tabeli play-out BorgWarner pokonuje G2A.COM 3:0 i tym samym zapewnia sobie pierwsze miejsce w play-out a piątą pozycję w generalce. G2A.COM z jednym wygranym mecze rundy play-out finalnie plasuje się na szóstej pozycji tabeli generalnej. Tabele zamyka ekipa Hotelu Rzeszów.

Siatkówka Ekstraklasa Wiosna/Lato 2019 Play-Out

PozycjaClubMZPS+S-RSRMPPkt
000000000
000000000

RETRANSMISJA WIDEO

STATYSTYKI INDYWIDUALNE

Statuetki oraz nagrody indywidualne w postaci zegarków marki Casio, vouchera na dwuosobowy weekendowy pobyt w Hotelu SPA Splendor**** oraz indywidualnych voucherów do sklepu ButyJana.pl trafiają do zawodników: 

Najlepszy atakujący

 • Rafał Mitka [ButyJana.pl] – zegarek marki Casio o wartości 250zł.

Najlepszy przyjmujący

 • Piotr Rutkowski [Iskra Mapei Rzeszów]- zegarek marki Casio o wartości 250zł.

MVP sezonu

MVP pojedynczych kolejek

 • 1 kolejka – Michał Drzał [ButyJana.pl] – Voucher 50zł.
 • 2 kolejka – Paweł Wójtowicz [MB Aerospace] – Voucher 50zł.
 • 3 kolejka – Rafał Mitka [ButyJana.pl] – Voucher 50zł.
 • 4 kolejka – Przemysław Bryliński [Foto-Hurt] – Voucher 50zł.
 • 5 kolejka – Marcin Środa [Foto-Hurt] – Voucher 50zł.
 • 6 kolejka – Łukasz Wróbel [MB Aerospace] – Voucher 50zł.
 • 7 kolejka – Krzysztof Świder [MB Aerospace] – Voucher 50zł.
 • I Play-off – Przemysław Bryliński [Foto-Hurt] – Voucher 50zł.
 • II Play-off – Dariusz Curzytek [Iskra Mapei] – Voucher 50zł.
 • III Play-off – informacja 28.06.2019, godz. 20:00 – Voucher 50zł.

WRĘCZENIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE SEZONU

Oficjalne wręczenie nagród oraz zakończenie sezonu planowane jest na drugi weekend Lipca tj. 13.07.2019 – więcej informacji już wkrótce.

ZAPISY DO KOLEJNEJ EDYCJI

Jednocześnie informujemy, że ruszyły zapisy do kolejnej edycji siatkarskiej Ligi Firm Rzeszów – więcej informacji TUTAJ.