CZY LINETECH JEST GOTOWY NA TYTUŁ MISTRZA?

Drużynie Mateusza Folty do tryumfu w X edycji Fulsport Ligi Firm Rzeszów brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Czy owa wygrana przyjdzie wraz z przedostatnią kolejką rozgrywek? Przed zawodnikami z Jasionki niezwykle ciężki pojedynek z ekipą ButyJana.pl. Zobacz analizę zbliżających się spotkań.

Na drodze do sukcesu w X edycji Linetech’owi stoi najsilniejszy rywal w rozgrywkach futsalowych. Zespół ButyJana.pl po dziewięciu rozegranych spotkaniach zgromadził na swoim koncie 22 punkty, co przekłada się na siedem zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę z Mistrzem poprzedniej edycji. Od sześciu spotkań ButyJana.pl pozostają niepokonaną drużyną i z pewnością po dzisiejszym meczu będą chcieli utrzymać zwycięską passe.

Zobacz co może nas czekać na przestrzeni ostatnich dwóch kolejek.

ZWYCIĘSTWO LINETECH

Zwycięstwo drużyny z Jasionki w dzisiejszym meczu, już na kolejkę przed końcem zagwarantuje ekipie tytuł Mistrza X edycji Fulsport Ligi Firm Rzeszów! Biorąc pod uwagę dzisiejsze zwycięstwo – 28 punktów to suma jaką Linetech zgromadzi po dziesięciu kolejkach. O oczko niżej klasyfikowany zespół będzie miał ich 24, co w efekcie uniemożliwi Wiceliderowi bezpośrednią rywalizację o Mistrzostwo!

ZWYCIĘSTWO BUTYJANA.PL

Sytuacja diametralnie zmieni się w przypadku wygranej drużyny ButyJana.pl. Oba zespoły – Linetech i ButyJana.pl – będą mieć na swoim koncie po 25 punktów, ale to drużyna ButyJana.pl będzie wyżej sklasyfikowana w tabeli generalnej, z uwagi na wygrany bezpośredni pojedynek. O tytule Mistrza będzie decydować zatem ostatnia kolejka, a do walki o najwyższą lokatę teoretycznie dołączy zespół BorgWarner’a. Przy takim obrocie spraw zespół ButyJana.pl będzie w bardzo komfortowej sytuacji, bowiem w ostatniej kolejce drużynie Rzeszowskiego sklepu obuwniczego przyjdzie zmierzyć się z zespołem Nestle-Gerber, sklasyfikowanym obecnie na 11 pozycji. Linetech zaś podejmie Mistrza poprzedniego sezonu – ekipę BorgWarner’a. BorgWarner w takim wypadku będzie miał tylko teoretyczne szanse na Mistrzostwo, zakładając porażkę ButyJana.pl z Nestle-Gerber i swoją wygraną z Linetech.

REMIS

Remis to najkorzystniejszy scenariusz dla drużyny BorgWarner’a i bardzo niekorzystny dla ButyJana.pl. Dlaczego? Zespół broniący tytułu Mistrza z poprzedniego sezonu ma na swoim koncie 24 punkty i tylko jeden mecz przed sobą. W przypadku remisu w dzisiejszym meczu Linetech będzie miał 26 oczek, zaś ButyJana.pl 23. Taki obrót sytuacji sprawiłby, że o tytule Mistrza niemal napewno decydowałby ostatni mecz pomiędzy BorgWarner’em a Linetech. Dla obu drużyn z Jasionki w ostatnim spotkaniu liczyła by się tylko wygrana, która dawałaby zwycięstwo w całym sezonie rozgrywkowym. Drużyna ButyJana.pl wypadłaby wtedy z walki o Mistrzostwo.

OGLĄDAJ JUŻ DZIŚ O GODZINIE 19:15!

Leave a Reply