BORGWARNER WYKORZYSTUJE BŁĘDY SWOJEGO RYWALA!

Lychee, po wyjątkowo jednostronnym pojedynku pokonuje Nestle-Gerber 11:5. BorgWarner nie zawodzi – zawodnicy Marcina Mierzwy skutecznie wykorzystują zbyt agresywną postawę rywala i zwyciężają w meczu ósmej kolejki z Leroy Merlin 5:0. Deloitte. poddaje spotkanie – walkowerem wygrywa Linetech. W drugim dniu, dopiero co zakończonej kolejki – MB Aerospace pewnie wygrywa z G2A.COM 9:0. Polskie Radio Rzeszów zbyt szybko traci siły i przegrywa z Fotorz.pl 2:9. ButyJana.pl znów tryumfują, tym razem 5:0 w meczu z silnym rywalem Collins Aerospace.

Lychee występujące w meczu ósmej kolejki w swoim kompletnym, mocnym składzie pokonuje osłabioną kadrowo drużynę Nestle-Gerber 11:5. Debiutanci w rozgrywkach LFR zbyt łatwo oddali punkty w tym meczu – wystarczy dodać, że aż dwa gole padły po błędach w obronie i trafieniach samobójczych. Do tego niezbyt udana gra defensywna i środkowa część meczu ewidentnie należała tylko do jednej drużyny na parkiecie – ekipy Adama Rewaka [LCE]. Zrezygnowane Nestle-Gerber miało kilka swoich szans na odrobienie strat, większość – o dziwo – kończyła się skutecznym trafieniem, jednak samych akcji było zbyt mało, a błędów w środku pola i ofensywie zbyt dużo. Finalnie Lychee dowozi mocne prowadzenie do samego końca i dopisuje do swojego konta kolejne 3pkt.

Mecz na który z pewnością czekali wszyscy, których interesuje sytuacja w górze tabeli. BorgWarner podejmując drużynę Leroy Merlin nie mógł pozwolić sobie na kolejny błąd – który to ostatecznie skreślił by ich szansę na obronę tytułu Mistrza. Wyrównany początek spotkania, końcem pierwszej połowy przerodził się w dość widoczne prowadzenie BGW. Podobnie prezentowała się druga część meczu, a szczególnie jej ostatnie dziesięć minut, kiedy to BorgWarner punktował, aż trzykrotnie, przy czym  nie pozwolił na strzelenie sobie ani jednej bramki. Tutaj sporych błędów należy doszukiwać się w stylu gry Leroy Merlin. Zespół Adama Głodowskiego, tylko w drugiej połowie dopuścił się, aż siedmiu fauli, które w efekcie dały dwa rzuty karne przedłużone i jedno trafienie. To pohamowanie w grze w kilku  kluczowych momentach spotkania, spowodowane ponad regulaminową liczbą fauli dało się we znaki drużynie LYM właśnie w końcówce meczu.

Ostatni mecz tego dnia z uwagi na braki kadrowe w drużynie Deloitte. został rozstrzygnięty walkowerem na korzyść Linetech, w stosunku bramkowym 5:0. Tym samym zespół Mateusza Folty, może być spokojny o swoją pozycję Lidera tabeli generalnej, przynajmniej do czasu dziewiątej kolejki.

W pierwszym meczu drugiego dnia ósmej kolejki MB Aerospace podejmowało drużynę G2A.COM. Mecz od samego początku układał się pod dyktando zawodników Krzysztofa Rzepy [MBA], którzy finalnie zdominowali rywala wynikiem 9:0. Drużynie G2A.COM nie pomógł nawet fakt, że w pierwszej połowie spotkania w bramce MB Aerospace pojawił się zawodnik z pola, zastępujący nieobecnego bramkarza. Nawet w niekompletnej linii defensywnej kilkukrotny Mistrz rozgrywek Ligi Firm Rzeszów, tylko w pierwszej połowie punktował aż czterokrotnie. Druga część spotkania klarowała przewagę MBA jeszcze mocniej niż pierwsza, w efekcie czego oglądaliśmy kolejne pięć trafień. Po takim obrocie spraw, MB Aerospace pozostaje na trzeciej pozycji, zaś G2A.COM na dziesiątej.

Również bez większych szans w swoim meczu ósmej kolejki byli zawodnicy Polskiego Radia Rzeszów. Drużyna Fotorz.pl, która już od kilku kolejek prezentuje niezwykle wysoki poziom, pewnie pokonała swojego rywala z dołu stawki aż 9:2. Zespołowi Polskiego Radia Rzeszów niemal za każdym razem doskwierają problemy kondycyjne. O ile pierwsza część spotkania w wykonaniu Radiowców wygląda całkiem dobrze, o tyle każda upływająca minuta w drugiej części meczu działa na ich niekorzyść. Pogarsza się gra w defensywie i zdecydowanie zmniejsza się liczba akcji ofensywnych. Tego problemu nie mają zawodnicy Fotorz.pl, którzy utrzymują swój poziom gry od początku do samego końca. Zespół Kamila Kozaka wygrywając swój mecz na cztery kolejki przed końcem, zajmuje aktualnie piątą pozycję z 16pkt na koncie.

Równie mocny zespół w stawce, ekipa ButyJana.pl pokonuje swoich rywali w ostatnim meczu ósmej kolejki 5:0. Collins Aerospace nie był w stanie podjąć wyrównanej walki z wyżej sklasyfikowanym przeciwnikiem. Szybko wypracowana przewaga ButyJana.pl podziałała mentalnie na korzyść całego zespołu, bo drużyna z minuty na minutę rozgrywała piłkę coraz szybciej. W sumie, aż 33 strzały w stronę bramki rywala robi wrażenie. Collins Aerospace równie mocno szukał swoich szans ofensywnych, jednak na drodze stawała albo znakomicie ustawiona defensywa albo bramkarz – Łukasz Pokrywka, który skutecznie interweniował aż 14 razy. Bez wątpienia był to jeden z najszybszych i obfitujących w akcje ofensywne meczów w całym sezonie. ButyJana.pl po tej wygranej mogą cieszyć się z utrzymania drugiej pozycji w tabeli generalnej. Collins Aerospace z 12pkt pozostaje w połowie stawki.

WYNIKI

DataMeczCzas/WynikiLigaSezonHalaArtykułKolejka

RETRANSMISJE WIDEO

Leave a Reply