HISTORYCZNY REMIS 0:0 PO 40 MINUTACH MECZU!

Takiego wyniku nie pamiętamy od ponad 700-set spotkań ligowych na przestrzeni wszystkich dziesięciu edycji Ligi Firm Rzeszów. Historyczny remis 0:0 pomiędzy ekipami Linetechu’u a Fotorz.pl. To pierwsze potknięcie drużyny Mateusza Folty w drodze po tytuł Mistrzowski! BorgWarner nie wykorzystuje swojej szansy. Druga porażka Mistrza w sezonie, tym razem z zespołem Collins Aerospace 1:2. Deloitte. po raz kolejny zbyt późno odrabia straty. Lychee pokonuje zespół Pawła Bujaka 8-6 i przesuwa się na aktualnie ósmą pozycję.

Fantastyczne spotkanie rozpoczynające siódmą kolejkę X edycji Fulsport Ligi Firm Rzeszów. Linetech remisuje z Fotorz.pl 0:0. Sięgając daleko wstecz pamięcią, nie pamiętamy bezbramkowego remisu – tym bardziej takiego, który może być kluczowy w ostatecznej walce o najwyższe pozycję. Z pewnością był to mecz stojący na bardzo wysokim poziomie, jednak ponad tym byli jeszcze bramkarze – zarówno jednej jak i drugiej ekipy. Łukasza Flak [Linetech] i Patryk Kozak [Fotorz.pl] popisali się w sumie, aż 32 skutecznymi – pięknymi – interwencjami bramkarskimi, co w efekcie w dużej mierze przyczyniło się do takiego – a nie innego – wyniku. Fotorz.pl po ostatnich świetnych występach i obecnym remisie z Liderem tabeli jest na najlepszej drodze do podium klasyfikacji generalnej. Wiele mogło się zmienić w końcówce tego meczu, jeśli Linetech popełnił by kluczowy błąd, dający Fotorzowi szósty faul, a w efekcie rzut karny przedłużony. Tak się jednak nie stało, a przynajmniej arbiter spotkania nie dopatrzył się takowego przewinienia. Dla Linetech’u to pierwsza utrata punktów w sezonie, która mogła ekipę sporo kosztować, biorąc pod uwagę, że w kolejnym meczu tego dnia ich bezpośredni rywal w walce o pierwsze miejsce, drużyna BorgWarner’a rozgrywała swoje spotkanie z Collins Aerospace.

BorgWarner tylko czekał na gorszy wynik swojego wyżej sklasyfikowanego sąsiada w tabeli. Linetech remisując z Fotorz.pl 0:0, dał drużynie Marcina Mierzwy nadzieję, na zbliżenie się do nich na różnicę zaledwie jednego pkt. Mecz BorgWarner vs Collins Aerospace miał być decydujący w tej kwestii. Początkowa przewaga BorgWarner’a, w drugiej połowie przerodziła się w jakże wyrównane spotkanie. Obie ekipy dobrze radziły sobie w ataku, ale i tutaj linie defensywne były w większości górą. Przez kolejne niespełna 10 minut od gola wyrównującego dla Collins’a nie padła żadna bramka. Wynik 1:1 utrzymywał się, aż do 40 minuty, kiedy to na kilkanaście sekund przed końcem, skutecznym strzałem z dystansu popisał się Bartłomiej Ostrowski. Ten gol okazał się być na wagę zwycięstwa i 3pkt dla Collins Aerospace. Dla BGW to dwukrotna strata, bo nie dość że przegrali swój kolejny mecz w sezonie Wiosna/Lato 2019, to nie wykorzystali swojej szansy na zagrożenie pozycji Lidera tabeli generalnej. Collins Aerospace po tym zwycięstwie plasuje się aktualnie na 6 pozycji.

Deloitte. znów traci punkty. Tym razem przegrana przychodzi wraz z meczem z ekipą Lychee. Znacząca przewaga po pierwszej połowie dla ekipy Adama Rewaka [Lychee] 4:1 wzrasta do 7:2 na niespełna 15 minut przed końcem meczu. Deloitte. znów zbyt późno zabrało się do odrabiania strat. I nawet 4 gole strzelone na przestrzeni 10 minut i zbliżenie się do rywala, na zaledwie bramkę różnicy nie pozwoliło na dłuższą pokusić się o zwycięstwo. Lychee na minuty przed końcem doprowadza do kilku podbramkowych sytuacje, które w efekcie dają jedno skuteczne trafienie do siatki rywala. Mecz z emocjonującą końcówką, finalnie kończy się wynikiem 8:6 dla Lychee. Tym samym drużyna Rzeszowskiego Cocktail Baru zajmuje obecnie ósme miejsce, a Deloitte. dziewiąte.