NESTLE-GERBER I RADIO RZESZÓW Z PIERWSZYMI PUNKTAMI!

ButyJana.pl na świetnej drodze ku podium. Wygrana z zespołem Deloitte. 4:3, plasuje drużynę Konrada Wrony aktualnie w górze stawki. Równie dobrze po dwutygodniowej przerwie wypadają zawodnicy Rzeszowskiej Fotobudki. Fotorz.pl pokonuje zespół Collins Aerospace 4:2. Ciężki mecz dla Wicemistrza poprzedniego sezonu. MB Aerospace z trudem pokonuje Leroy Merlin 6:5. Bez niespodzianki w pierwszym meczu drugiego dnia. BorgWarner pewnie wygrywa z Lychee 11:2. Linetech utrzymuje pozycję Lidera bez straty punktu – 9:1 w pojedynku z G2A.COM. Nestle-Gerber i Polskie Radio Rzeszów odnotowują po jednym punkcie do tabeli generalnej. To pierwsze punkty obu zespołów w X edycji Fulsport Ligi Firm Rzeszów.

Początkowo wypracowana przewaga drużyny Konrada Wrony pozwoliła zespołowi utrzymać korzystny wynik do ostatnich minut spotkania. Drużyna Deloitte. swoją stratę zaczęła odbudowywać zbyt późno, co mimo szybkiej i dynamicznej końcówki nie pozwoliło na zagrożenie defensywie rywala. Drugi i trzeci gol na konto zespołu Pawła Bujaka padły dopiero po 35 minucie. Po tych dwóch akcjach ButyJana.pl na tyle mocno zwarły swoje szeregi obronne, że Deloitte. nie było w stanie się przez nie przedostać. To już kolejne zwycięstwo Rzeszowskiego sklepu, plasuje zespół aktualnie na trzecim miejscu. Deloitte. musi zadowolić się aktualnie ósmą pozycją.

Fotorz.pl znów pokazuje swoją dużą siłę ofensywną. Mecz przeciwko Collins Aerospace, z pewnością nie należał do najłatwiejszych. Mimo to, zawodnicy Kamila Kozaka, aż czterokrotnie pokonali defensywę rywala. Choć to drużyna Collins Aerospace jako pierwsza punktowała końcem pierwszej połowy, to na tle całego meczu – szczególnie w drugiej połowie – okazała się słabsza od swoich rywali. Gole dla Fotorz.pl zaczęły padać jeden po drugim, poczynając od 27 minuty, a kończąc na 37. Collins w tym czasie nie zdobył żadnej bramki, a jedynego gola w drugiej połowie strzelił Sławomir Cieśla z rzutu karnego, po faulu na Krzysztofie Guzik. Fotorz.pl w tej sytuacji pnie się ku górze tabeli i aktualnie zajmuje piątą pozycję. Collins zamyka środek stawki.

Ciężki pojedynek dla Wicemistrza poprzedniego sezonu, w meczu z Leroy Merlin. Do połowy spotkania to drużyna z Krasnego była na prowadzeniu 2:1. Szybkie dwa trafienia MB Aerospace początkiem drugiej połowy wyprowadziły zespół Krzysztofa Rzepy na jednobramkowe prowadzenie. Stratę jednak momentalnie odrobili zawodnicy Adama Głodowskiego i dołożyli jedno trafienie po 30 minucie. Tym samym na dziesięć minut przed końcem Leroy Merlin wróciło na prowadzenie 4:3. Niezwykle dynamiczna i emocjonująca końcówka dokłada w sumie 4 trafienia po obu stronach. Tym razem to jednak zawodnicy MB Aerospace strzelają trzy gole, przy czym Leroy Merlin punktuje tylko raz. Bardzo szybki i zacięty mecz kończy się ostatecznie wynikiem 6:5 dla ekipy z branży lotniczej. Spotkanie to jednak pokazuje, jak duże postępy poczynili zawodnicy Adama Głodowskiego od początku poprzedniego sezonu, do momentu w którym znajdują się teraz. Aktualny obrót spraw, stawia drużynę MB Aerospace na czwartej pozycji, zaś Leroy Merlin na siódmej. 

BorgWarner bez większych problemów pokonuje swojego rywala w VI kolejce Fulsport Ligi Firm Rzeszów. Zawodnicy Marcina Mierzwy wypracowując sobie siedmio brakową przewagę do końca pierwszej połowy, w drugiej powiększyli ją do dziewięciu bramek. Lychee punktowało tylko dwukrotnie początkiem drugiej części spotkania, kiedy zespół faworytów zaniedbał swoje szeregi obronne. Taki wynik daje ekipie z Jasionki pewne drugie miejsce na półmetku sezonu, zaś Lychee pozostaje na dziewiątej pozycji.

Drugi mecz zakończył się również zgodnie z oczekiwaniami faworytów. Mimo, iż początkowo G2A.COM stawiało silny opór swojemu rywalowi, to nie było w stanie na dłuższą metę pokusić się o wyrównany pojedynek. W drugiej części spotkania Linetech wprost deklasuje ekipę Marcina Kryszpina strzelając 5 bramek i w efekcie doprowadzając do wyniku 9:1. Po raz kolejny zespół Mateusza Folty potwierdza, że jest jednym z najlepszych – o ile nie najlepszym – zespołem prezentującym techniczny futsal. Większość bramek padła po znakomitych dwójkowych i trójkowych akcjach, w których defensywa G2A.COM została kompletnie rozbita skutecznymi, szybkimi podaniami. Linetech tym samym utrzymuje pozycję Lidera tabeli generalnej bez straty punktu i przybliża się do udziału w turnieju EFBLU i Lidze Mistrzów w Cmolasie. Przed zespołem teraz ciężkie spotkania, które ostatecznie zweryfikują formę Lidera.

Nestle-Gerber i Polskie Radio Rzeszów dzielą się punktami. Początkowo trzy bramkowa przewaga wypracowana przez zespół Nestle-Gerber niemal gwarantowała ekipie Mateusza Gąciarza pełny sukces w tym spotkaniu. Wystarczyło w drugiej połowie całe siły zespołu skierować do własnej lini obronnej. Tak się jednak nie stało i Polskie Radio Rzeszów w końcu zaczęło wykorzystywać swoje sytuacje ofensywne (a dodajmy, że głównie w pierwszej połowie ale i w całym meczu było ich całkiem sporo – jednak nadal, podobnie jak w V kolejce brakowało finalnego, skutecznego wykończenia). Na niespełna dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników oglądaliśmy wynik remisowy 3:3. Zaledwie cztery minuty przed gwizdkiem kończącym Radiowcy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Nestle-Gerber nie zamierzało się poddawać i w 39 minucie podanie Tomasza Szwajy wykorzystuje Mariusz Krasoń. Nerwowa końcówka nie przyniosła zmiany wyniku, w efekcie czego oba zespoły kończą szóstą kolejkę z jednym punktem.

WYNIKI

6 Kolejka

DataMeczCzas/WynikiHalaArtykuł

RETRANSMISJA WIDEO

Leave a Reply