MB AEROSPACE TRACI POZYCJĘ LIDERA TABELI GENERALNEJ!

Kolejne zwycięstwo ButyJana.pl. Tym razem zespół Rafała Mitki zdobywa komplet punktów po meczu z Hotelem Rzeszów. MB Aerospace pokonane. Zespół Iskry Mapei Rzeszów deklasuje lidera tabeli generalnej – to kluczowe zwycięstwo zapewnia Iskrze conajmniej trzecią pozycję przed fazą play-off! G2A.COM ulega drużynie BorgWarner’a 0:3. To pierwsze zwycięstwo drużyny z Jasionki w siatkarskich rozgrywkach Fulsport Ligi Firm Rzeszów.

ButyJana.pl po raz kolejny pojawiło się na meczu w niepełnym składzie. Tym razem zawodników po stronie Rafała Mitki było tylko 4 – to minimalna liczba, z jaką zespół może przystąpić do meczu. Problemy kadrowe pojawiły się również w szeregach Hotelu Rzeszów. Zespół Macieja Radonia wystawił na ten mecz 5-cioro zawodników. Tak jak mogliśmy się spodziewać, drużyna Rzeszowskiego sklepu nie miała większych problemów w starciu w najsłabszym w zestawieniu zespołem. Szybkie 3:0 po niespełna 35 minutach gry, daje drużynie ButyJana.pl piąte już zwycięstwo w rozgrywkach LFR i kolejne 3pkt do klasyfikacji generalnej. To wynosi zespół na pozycję lidera i przybliża do występu w fazie play-off z najwyższym bonusem punktowym.

Znakomite spotkanie pomiędzy dwiema drużynami z najlepszej trójki, ani trochę nas nie rozczarowało. Choć pierwszy set nie wskazywał na taki obrót sprawy, bo MB Aerospace pewnie wygrało go 25:22, o tyle drugi i trzeci rozgrywany był już pod dyktando zawodników Mateusza Kocura. Determinacja i chęć wygranej ekipy w ciemno-niebieskich koszulkach doprowadziła kolejno do wyników 25:17 i 25:18 – w obu tych setach wypracowana początkowo przewaga utrzymała się do ostatnich minut meczu. Iskra Mapei Rzeszów pokonując – byłego już – Lidera, zapewnia sobie start w fazie play-off z conajmniej trzeciej pozycji. To ważna wygrana, w kontekście walki o najwyższe pozycje. Przypomnijmy, że przyznane po fazie zasadniczej bonusowe punkty, będą odgrywać kluczową rolę w walce o tytuł Mistrza pierwszego siatkarskiego sezonu Fulsport Ligi Firm Rzeszów.

BorgWarner sięga po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Szkoda, że komplet punktów pojawił się na koncie drużyny dopiero w momencie, kiedy zawodnicy Tomasza Kozłowskiego mają już tylko teoretyczne szanse na awans do fazy play-off. Zwycięstwo 3:0 BGW nad G2A.COM w meczu VI kolejki, spisuje drużynę Piotra Wrotnego, na grę w play-outach i walkę jedynie o piątą pozycję. Mecz mimo, iż w niektórych momentach prezentował się bardzo wyrównanie, to finalnie każdy set kończył się na korzyść BorgWarner’a.