CO DALEJ Z TURNIEJAMI EFBLU? GRATYFIKACJE DLA MISTRZÓW!

Już od trzech sezonów Liga Firm Rzeszów należy do Europejskiej federacji European Football Business Leagues United [EFBLU], zrzeszającej amatorskie Ligi korporacyjne z całej Europy. Od samego początku nasza organizacja przyczyniła się do dwóch, a już niebawem trzech występów najwyżej sklasyfikowanych drużyn w turniejach rangi Europejskiej. Zobacz jakie są plany na najbliższą przyszłość związane z występami najlepszych drużyn Ligi Firm Rzeszów w Turniejach EFBLU i innych lokalnych rozgrywkach wysokiej rangi.

TURNIEJE EFBLU I PRAWO STARTU

Aktualny Turniej EFBLU European Tour 3, organizowany przez Hiszpańskiego partnera FutbolEmpresas w Madrycie 15-16 czerwca 2019, w którym udział weźmie drużyna BorgWarner’a – mistrz sezonu Jesień/Zima 18/19, jest ostatnim turniejem w którym kwota uczestnictwa jest w pełni sfinansowana przez organizatora Ligi Firm Rzeszów. 

Nie znaczy to jednak, że LFR rezygnuje z dalszego członkostwa w federacji EFBLU. Obecne ustalenia członkowskie narzucają jednak pewne ograniczenia dające prawo uczestnictwa w Turniejach EFBLU wyłącznie jednej drużynie z ramienia Ligi Firm Rzeszów, która po zakończonym sezonie plasuje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej najwyższej klasy rozgrywkowej Rzeszowskich rozgrywek. W praktyce oznacza to tyle, że z regionu województwa Podkarpackiego, wsród drużyn biorących aktywny udział w rozgrywkach Ligi Firm Rzeszów, wyłączne prawo do startu i wsparcie medialne w najbliższym Turnieju EFBLU otrzymuje Mistrz sezonu Ligi Firm Rzeszów.

KOSZTY ORGANIZACJI EFBLU

Organizator rozgrywek Ligi Firm Rzeszów NIE pokrywa kosztów związanych z wpisowym, zakwaterowaniem, wyżywieniem ani transportem drużyny na turniej. Związane jest to w dużej mierze ze zwiększonymi kosztami uczestnictwa, które z pewnością wpłyną na jeszcze lepsze zaplecze organizacyjne Europejskich Turniejów. Obecnie wpisowe na najbliższe turnieje wynosić będzie 400-600 euro, w zależności od miejsca organizacji turnieju. 

Zdajemy sobie sprawę, że koszty związane z organizacją wyjazdu drużyny na Mistrzostwa EFBLU często są bardzo duże, tym bardziej, jeśli miejsce organizacji Turnieju jest oddalone od Rzeszowa o kilkaset kilometrów, dlatego jeszcze raz przypominamy, że prawo do startu w Turnieju nie jest obowiązkowe, a jedynie dobrowolne. Każdorazowo Mistrz sezonu może zrezygnować z wyjazdu, jednak w takiej sytuacji prawo do udziału w Turnieju EFBLU nie przechodzi na drugą, trzecią itd. drużynę w tabeli generalnej po zakończonym sezonie. Mamy jednak nadzieję, że chęć pokazania się szerszej publiczności na arenie Międzynarodowej będzie na tyle mobilizująca, że każdy zwycięzca z prawa udziału w pełni skorzysta.

FUTSALOWA PODKARPACKA LIGA MISTRZÓW

By przedstawić nieco mniej nadwyrężające budżet rozwiązanie, mamy dla Was małą niespodziankę. Już od tego sezonu (Wiosna/Lato 2019). Mistrz każdej futsalowej edycji Ligi Firm Rzeszów dodatkowo otrzymuje bezpośrednie zaproszenie do udziału w Futsalowej Podkarpackiej Lidze Mistrzów Futsalu, organizowanej w Cmolasie. To największy Turniej w regionie, zrzeszający corocznie ponad 30 drużyn zajmujących czołowe lokaty w ligach województwa Podkarpackiego. 

KOSZTY ORGANIZACJI FPLM

Pełen koszt wpisowego, łącznie z wyżywieniem i dostępem do strefy basenów dla całej drużyny Mistrza sezonu, pokrywa organizator Ligi Firm Rzeszów. Turniej organizowany jest raz w roku, podczas pierwszego Marcowego weekendu, a to oznacza że w Turnieju wystąpią dwie drużyny z Ligi Firm Rzeszów, które uprzednio zostaną najwyżej sklasyfikowane w dwóch poprzedzających Turniej sezonach LFR. 

W poprzednich edycjach Futsalowej Podkarpackiej Ligi Mistrzów w Cmolasie zwycięstwa odnosiły drużyny z Rzeszowa SMD LED i POLONIA RZESZÓW, teraz czas na kolejną Rzeszowską ekipę! 

Leave a Reply