UCZCIWY PODZIAŁ PUNKTÓW – MB AEROSPACE MOŻE STRACIĆ LIDERA!

ButyJana.pl pozostaje na dobrej drodze, kolejne 3pkt wpadają na konto zespołu Rafała Jędrzejewskiego. Zacięty pojedynek i spektakularny remis w hicie kolejki pomiędzy Deloitte. a MB Aerospace. Linetech dopisuje piąte zwycięstwo do swojego konta. Tym razem to B3Team.com ulega świetnie dysponowanemu zespołowi z Jasionki.

Dość spokojne spotkanie, pomiędzy zespołami z drugiej szóstki tabeli generalnej. O ile do zdystansowanej i bardzo rozsądnej gry zespołu SoftSystem jesteśmy przyzwyczajeni (choć po ostatnim meczu z wiceliderem tabeli liczyliśmy na utrzymanie wysokiego tempa gry), o tyle ButyJana.pl mimo tego, że ich akcje nierzadko obarczone są błędami w ofensywie, dotychczas rozgrywali je w dość dynamiczny sposób. W tym meczu zdecydowanie dostosowali się do tempa bardziej doświadczonej drużyny. Do końca pierwszej połowy oglądamy tylko jedno trafienie, odnotowane na korzyść ButyJana.pl. W drugiej połowie SoftSystem szybko doprowadza do wyrównania. Gra nabiera tempa wraz z upływającym czasem, oglądamy kolejne gole po obu stronach i na kilka minut przed końcem ButyJana.pl wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Pomimo usilnych starań ofensywny SoftSystemu w ostatnich sekundach meczu, nie udaje się pokonać bramkarza ekipy „niebieskich koszulek”. Dla ButyJana.pl to trzecie zwycięstwo w sezonie. SoftSystem nadal pozostaje z 3pkt na swoim koncie w klasyfikacji generalnej. Drugi mecz tego dnia, to kolejne spotkanie na przestrzeni wszystkich sezonów które z pewnością zapadnie w pamięci zawodnikom i obserwatorom rozgrywek. Od początku IX Edycji Citizen Ligi Firm Rzeszów MB Aerospace pozostawało na fotelu Lidera tabeli generalnej, bez straty punktów. Ta sytuacja zmieniła się po wczorajszym meczu. Deloitte. W spektakularny sposób doprowadziło do remisu 4:4 w ostatnich sekundach meczu, po przepięknym trafieniu z półwoleja Dawida Pałys-Rydzik. Deloitte. po raz kolejny pokazało, że w tym sezonie jest niezwykle silnym zespołem. W szeregach MB Aerospace co prawda zabrakło kilku kluczowych zawodników, jednak mimo to mamy wrażenie, że Ci którzy byli zagrali na swoim najwyższym możliwym poziomie. Całe spotkanie oglądało się niezwykle przyjemnie, a to z uwagi na bardzo liczne akcje podbramkowe i genialne parady bramkarzy obu ekip. To trzeba zobaczyć! Retransmisja wideo – poniżej. Ostatni mecz tego dnia, również wróżył bardzo dobre widowisko. Tak też było, szybkość i tempo gry, które mogliśmy zobaczyć już w pierwszych minutach spotkania utrzymywało się przez cały mecz. Jak możemy chociażby wnioskować po statystykach, był to dynamiczny ale bardzo wyrównany pojedynek. Pierwsza połowa z minimalną przewagą na korzyść B3Team.com, zaś druga a w szczególności ostatnie minuty zdominowane przez reprezentację Linetech. Również i w tym spotkaniu, duże znaczenie dla jednej z drużyn miała postawa bramkarza, mowa tu o Piotrze Kowalskim z B3Team.com, który kilkukrotnie popisał się znakomitymi indywidualnymi interwencjami. Ostatecznie to Linetech wychodzi na dwubramkowe prowadzenie i utrzymuje je do ostatnich minut. Dla drużyny Mateusza Folty to już piąte zwycięstwo w rozgrywkach.