PIERWSZE MECZE INAUGURACYJNE JUŻ ZA NAMI!

Za nami pierwszy z dwudziestu dwóch dni futsalowego sezonu Wiosna/Lato 2019. Zobacz, jak w swoich meczach inauguracyjnych poradziły sobie ekipy Rzeszowskiej Fotobudki (Fotorz.pl), Leroy Merlin, Deloitte., BorgWarner, Collins Aerospace i Linetech!

Drużyna Rzeszowskiej Fotobudki, to indywidualności, które znamy już chociażby z ekipy Hoshi-Sushi, która jeszcze dwa sezony temu rywalizowała w rozgrywkach LFR na hali sportowej, przy zespole szkół elektronicznych w Rzeszowie. Tym razem przedstawicielem i Kapitanem drużyny jest właściciel Rzeszowskiej Fotobudki – Kamil Kozak. Pamiętamy, że wcześniej bardzo dobra indywidualnie drużyna nabierała zgrania technicznego i doświadczenia wraz z upływającym czasem. Po wczorajszym spotkaniu z Leroy Merlin odnosimy wrażenie, że ten sezon może potoczyć się podobnie. Każdy zawodnik Fotorz.pl to dobry piłkarz, jednak stawiając czoła drużynie z Krasnego, której to bramki strzeże jeden z najlepszych goalkeeperów tamtego sezonu – Wojciech Adamski, trzeba wykazać się nie lada zgraniem zespołowym. Mocne strzały z dystansu nie wystarczyły. Leroy Merlin obrał przede wszystkim taktykę gry na swojego najlepszego napastnika. Karol Skuba rozegrał znakomite spotkanie pokonując defensywę drużyny przeciwnej, aż pięciokrotnie. Mimo, iż początek spotkania zmuszał ekipę Adama Głodowskiego, do pozostania nieco w tyle, to później, czas działała już wyłącznie na ich korzyść. Cały zespół Leroy Merlin może być zadowolony z wczorajszego pojedynku.

Do drużyny Deloitte. przeszedł Adrian Nowak, były zawodnik ekipy z Jasionki – Linetech. To wzmocnienie w połączeniu z nieprzeciętną linią ofensywną, której szeregi tworzą chociażby Dawid Pałys-Rydzik czy Rafał Surmiak dawało niezwykle duże szanse na inauguracje zakończoną kompletem punktów. Rywalem był jednak zespół Mistrza sezonu Jesiennego, ekipa BorgWarner’a. Kompletna w składzie i gotowa do obrony tytułu Mistrza drużyna z Jasionki nie pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwa. Przez większą część spotkania faworyci dominowali na połowie rywala, nie odstępując groźnych indywidualności swojego przeciwnika nawet na krok. W końcówce spotkania, kiedy siły obronne BorgWarner’a nieco opadły, Deloitte. zaczął odrabiać straty. Głownie po akcjach indywidualnych zespół Pawła Bujaka zaliczył sześć skutecznych trafień, to jednak nie wystarczyło do nawiązania walki. Przewaga BGW wypracowana w pierwszej części meczu i początkiem drugiej połowy wystarczyła na utrzymanie prowadzenia do ostatnich sekund. Bardzo szybki i dynamiczny mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 9:6.

Collins Aerospace to drużyna byłego UTC Aerospace, które wraca do rozgrywek Ligi Firm Rzeszów po sezonowej przerwie. Przypomnijmy, że zespół każdy poprzedni sezon kończył na bardzo wysokich pozycjach. Półroczna przerwa dała się ekipie Michała Karkuta we znaki. Mimo, iż indywidualnie zawodnicy prezentują wysoką klasę sportową, to zgranie na boisku nie jest już tak dobre, jak było w poprzednich sezonach. Collins atakował  bramkę swojego rywala nader często, jednak większość ataków kończyła się strzałem obok bramki lub skuteczną interwencją bramkarską. Rozpracowanie defensywy Linetech nie jest łatwe, tym bardziej biorąc pod uwagę kilkumiesięczną przerwę w grze. Linetech, drużyna Mateusza Folty, to niewątpliwy pretendent do walki o Mistrzostwo w całym sezonie. Drużyna w zeszłosezonowym debiucie stanęła na trzecim miejscu podium. I tym razem, sezon rozpoczął się dla zawodników znakomicie. Po 40 minutach, do swojego konta strzeleckiego, bramki dopisało, aż trzech zawodników Karol Wilk (2), Dawid Puć (2) i Ramil Yevtushevski (1). To wystarczyło by pokonać rywali stosunkiem goli 5:3.

Wyniki

DataMeczCzas/WynikiArtykuł

RETRANSMISJA WIDEO

WAŻNE!

Przypominamy, że na hali sportowej obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych. Przepisy i regulamin obiektu sportowego Uniwersytetu Rzeszowskiego dotyczy zarówno zawodników jak i kibiców!