LEROY MERLIN W ZNAKOMITEJ DYSPOZYCJI. 8:4 W MECZU Z BUTYJANA.PL

Jasionka Airport w końcu w ofensywie, mimo znaczącej przegranej z SoftSystemem, drużyna Rzeszowskiego Lotniska nareszcie nie boi się atakować. Zacięte spotkanie pomiędzy B3Team.com a G2A.COM finalnie na korzyść zawodników Michała Sołtyska. Świetny występ Leroy Merlin, drużyna ButyJana.pl nie wytrzymuje tempa gry narzuconego przez świetnie dysponowanego rywala.

Można powiedzieć, że nareszcie drużyna Rzeszowskiego Lotniska odpuszcza grę w defensywie, która jak widać nie przynosiła zamierzonych skutków i stawia na grę w ataku. Początkowo, po pierwszych 10 minutach meczu odnosiliśmy wrażenie bardzo wyrównanego pojedynku i szans Jasionka Airport na pierwsze punkty w tym sezonie. Zawodnicy nie ustawali w atakach i niemal każda nieskuteczna akcja SoftSystemu skutkowała kontratakiem, co w efekcie przyniosło jedno  trafienie. Im bliżej jednak końca pierwszej połowy tym siły zespołu Mirosława Niemiec słabły, a SoftSystem zwiększał częstotliwość swoich akcji ofensywnych. Tak padło kilka szybkich goli dla ekipy Informatyków. W drugiej połowie Jasionka Airport skrupulatnie wypełniała swoje zadanie ofensywne, jednak zbyt mała liczba finalnie oddanych strzałów na bramkę Grzegorza Demus nie dała kolejnych trafień. SoftSystem utrzymując podobne tempo gry od początku, aż do samego końca dopisał do swojego konta kolejne 3 bramki, a w efekcie 3pkt do klasyfikacji generalnej.

W drugim bardzo zaciętym meczu, oglądaliśmy finalnie aż 14 goli po obu stronach. Duża liczba akcji oraz oddanych strzałów na bramkę, zarówno w wykonaniu B3Team.com i G2A.COM stworzyły wizerunek niezwykle dynamicznego spotkania. Zreszta takie też było. Tylko do końca pierwszej połowy B3Team.com prowadziło 4:3. W drugiej połowie siły zawodników niemal w ogóle nie zmalały i drużyny nader ofensywie napierały na bramkę swoich rywali. Na kilka minut przed końcem to jednak B3Team.com wyszło na trzy bramkowe prowadzenie i tego prowadzenia nie oddało, aż do ostatnich minut. G2A.COM w końcówce dość usilnie próbowało dogonić rywali, jednak zabrakło już sił i czasu. Dla G2A.COM to kolejne spotkanie, które zawodnicy mogą uznać za dobry występ – tym bardziej biorąc pod uwagę, że w bramce zamiast Kapitana i podstawowego bramkarza ekipy oglądaliśmy nowy nabytek Krystiana Ponieważ. B3Team.com dzięki wygranej dopisuje do swojego konta 3pkt i na półmetku VIII kolejki plasuje się na szóstej pozycji.

W ostatnim spotkaniu tego dnia oglądaliśmy pojedynek pomiędzy Leroy Merlin a ButyJana.pl. Po siedmiu kolejkach wyżej notowanym zespołem była ekipa w niebieskich koszulkach [BYJ], jednak tej przewagi kilku oczek nie było widać na boisku w trakcie meczu VIII kolejki. Leroy Merlin postawił w tym pojedynku wszystko na ofensywę złożoną głównie z dwóch zawodników – Karola Skuby i Artura Kadłubkiewicza. Takie rozwiązanie przyniosło zamierzone skutki. Drużyna z Krasnego wypracowała sobie, aż cztero bramkową przewagę na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Finalnie do 20-minuty przewaga stopniała do dwóch bramek (po dwóch szybkich trafieniach ButyJana.pl), jednak to nadal Leroy Merlin pozostawało w ścisłym ataku. Sytuacja nie ulegała zmianie w drugiej części spotkania. Wtedy też zespół Rzeszowskiego sklepu budowlanego kontrolował przebieg spotkania. Nie można oczywiście odmówić ButyJana.pl determinacji i prób ofensywnych, bo tych też było sporo, jednak pamiętajmy że w bramce Leroy Merlin znajduje się bramkarz, który już po raz trzeci popisał się znakomitą interwencją bramkarską broniąc wszystkie rzuty karne. Przewaga Leroy Merlin w drugiej połowie nabrała na sile i miała swój kulminacyjny moment w ostatnich minutach, kiedy to na rzecz LYM padają kolejne trzy bramki. Spotkanie ostatecznie kończy się wynikiem 8:4 dla Leroy Merlin.