MB AEROSPACE JEDZIE NA MISTRZOSTWA EUROPY!

Sezon Wiosna/Lato 2018 dobiegł końca! Czwarty raz po tytuł Mistrza w rozgrywkach Citizen Ligi Firm Rzeszów sięga drużyna MB Aerospace i tym samym jedzie na Mistrzostwa Europy Piłki Nożnej Korporacyjnej EFBLU do Słoweńskiego Alpejskiego kurortu Kranjska Gora! Drugie miejsce należy do Zakładu Metalurgicznego a na trzecim lokuje się ekipa BorgWarnera. Jan Miłek z zespołu McBraida po ostatnim meczu z Hoshi Sushi Team dopisuje do swojego konta, aż 9 goli tym samym wyprzedza Dawida Kierepkę w klasyfikacji strzeleckiej. Z formą 222 punktów jest on również najlepszym zawodnikiem Ligi. Najlepszym bramkarzem zostaje natomiast Marcin Kryszpin z drużyny G2A.COM - po 11 kolejkach zanotował on na swoim koncie, aż 119 skutecznych interwencji co przekłada się na rekordową liczbę punktów formy - 148.

19:10 H HOSHI SUSHI TEAM MCBRAIDA 3 - 16   Brak komentarzu

Taktyka McBraidy w ich ostatnim meczu sezonu wydawała się bardzo prosta. Jedyne o co pozostało walczyć drużynie Mariusza Małachowskiego w rozgrywkach to tytuł Króla Strzelców dla ich najlepszego strzelcy - Jana Miłka. Napastnik przed meczem XI Kolejki tracił do ówczesnego Lidera tabeli - Dawida Kierepki - 5 goli. Plan był prosty - pozostawienie potentata do nagrody w przodzie i dogrywanie do niego możliwie jak największej liczby piłek. Taktyka okazała się niezawodna - już w 14 minucie meczu na tablicy wyników było 6:0 dla McBraidy a wszystkie trafienia powędrowały na konto Jana Miłka. Do końca meczu Król Strzelców dołożył do swoich statystyk jeszcze 3 trafienia, 2 asysty i 3 strzały w światło bramki, tym samym równocześnie zdobywa nagrodę MVP! McBraida wygrywając z Hoshi Sushi Team 16:3 kończy sezon na dziewiątej pozycji, zaś Hoshi Sushi Team spada na dziesiąte miejsce.

20:10 H DEVELOPRES RYWAL ZAKŁAD METALURGICZNY 5 - 8   Brak komentarzu

Jedenasta kolejka i ostatnie dwa mecze miały przesądzić o tym, kto w sezonie Wiosna/Lato 2018 zostanie Mistrzem w VIII sezonie rozgrywek. Z teoretycznymi szansami na tytuł pozostawała drużyna Zakładu Metalurgicznego, który to zespół by przedłużyć szanse pucharowe musiał pokonać swojego przeciwnika w XI Kolejce. Mecz od początku układał się pod dyktando faworyta. Dopiero ostatnie minuty meczu i dwa trafienia zawodników Developres Rywal Rzeszów obudziły w drużynie motywację do walki o sensacyjny wynik. Przebudzenie ponownie przyszło jednak zbyt późno i na odrabianie strat nie wystarczyło czasu. ZM Rzeszów rozstrzyga spotkanie na swoją korzyść i oczekuje na wynik ostatniego meczu sezonu Wiosna/Lato 2018. Dla Developresu Rywal Rzeszów sytuacja jest jasna - drużyna plasuje się na jedenastej pozycji.

21:10 H UTC AEROSPACE MB AEROSPACE 1 - 5   Brak komentarzu

MB Aerospace w ostatnim Ligowym meczu sezonu Wiosna/Lato 2018 mierzy się z ekipą UTC Aerospace. Od wyniku tego spotkania zależała sytuacja w czubie tabeli generalnej. Początek meczu i gol dla UTC Aerospace! Gdyby takim sensacyjnym wynikiem zakończyło się to spotkanie, tytuł Mistrza trafił by w ręce ekipy z WSK Rzeszów, zaś MB Aerospace musiało by się zadowolić drugim miejscem. Zawodnicy Krzysztofa Rzepy szybko jednak przypomnieli sobie jak duża jest stawka tego meczu. Rozpoczęła się szybka kontrofensywa - MB Aerospace wyrównuje i zaledwie minutę później wychodzi na prowadzenie. Przewaga w strefie ofensywnej utrzymuje się do ostatnich minut meczu. Bramkarz drużyny UTC Aerospace miał w tym meczu bardzo dużo pracy. Finalnie na tablicy wyników oglądamy 5:1 dla MB Aerospace. Nie było sensacji - MB Aerospace pewnie wygrywa to spotkanie i cały sezon Wiosna/Lato 2018. To właśnie ta ekipa oficjalnie będzie reprezentować nasz region na Mistrzostwach Europy Piłki Nożnej Korporacyjnej [EFBLU] w Słoweńskim Alpejskim kurorcie Kranjska Góra!

Tak kończy się VIII edycja Piłkarskich rozgrywek dla Firm w Rzeszowie. Gala Finałowa podsumowująca sezon Wiosna/Lato 2018 już 13.07.2018 - szczegóły niebawem.