TRZECIE MIEJSCE PODIUM DLA MB AEROSPACE!

UTC Aerospace o krok od remisu w meczu z Mistrzem Ekstraklasy. Ostatecznie drużyna Michała Karkuta plasuje się na czwartej pozycji w tabeli generalnej. OIL Rzeszów utrzymując wysoki poziom, wygrywa w spotkaniu X Kolejki 6:4, to daje zawodnikom z branży medycznej historyczne osiągnięcie - 10 wygranych spotkań ligowych w trakcie trwania sezonu! Jeszcze żadnej drużynie na przestrzeni siedmiu edycji ta sztuka się nie udała! W ostatnim meczu Ekstraklasowym, w którym walka toczyła się o trzecie miejsce, ostatecznie lepszy okazuje się zespół MB Aerospace i to do nich powędruje puchar za trzecie miejsce. G2A.COM musi pogodzić się z porażką i piątym miejscem.

MECZ 1
Ostatni dzień meczowy sezonu Jesień/Zima 2017/18 rozpoczynamy od spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej. O godzinie 18:00 na Hali WSIiZ stawiły się drużyny Zakładu Metalurgicznego oraz UTC Aerospace. Dla UTC Aerospace wynik tego spotkania miał przesądzić o ich sytuacji w tabeli i ewentualnym uplasowaniu się na najniższym stopniu podium. By jednak miało to miejsce, zawodnicy Michała Karkuta musieli pokonać aktualnego już Mistrza. To zadanie ostatecznie okazało się zbyt trudne. ZM Rzeszów zbudowało sobie przewagę już w pierwszej połowie, kiedy na tablicy wyników oglądaliśmy 3:1. Co prawda w drugiej części Mistrzowie nie musięli już punktować, a jedynie utrzymać wynik na swoją korzyść, to presja jaką stwarzali na obronie i bramkarzu UTC Aerospace napewno przesądziła o tym, że UTC nie mogło bąć nie potrafiło stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Ostatecznie jednak po raz drugi w tym meczu do bramki ZM Rzeszów trafia Grzegorz Sołtys. Kolejny kwadrans nie przynosi zmiany wyniku, mimo iż w niektórych momentach pojawiała się wizja - chociażby - remisu. Tym samym UTC Aerospace z informacją o swojej lokacie musiało czekać na rozstrzygnięcie ostatniego spotkania ligowego w tym sezonie, pomiędzy G2A.COM a MB Aerospace. Teraz już wiemy, że trzecie miejsce przypadło MB Aerospace, czwarte UTC Aerospace a piąte G2A.COM.

18:00 H UTC AEROSPACE ZAKŁAD METALURGICZNY 2 - 3   Brak komentarzu

MECZ 2
OIL Rzeszów vs Developres Rywal Rzeszów. Oba zespoły już po dziewiątej kolejce miały zagwarantowane miejsca na podium - OIL nie przegrywając dotychczas ani jednego meczu, pewnie piastuje fotel lidera, zaś Developres Rywal po ostatnich bardzo dobrych występach zajmuje trzecie miejsce. Rywalizacja w tym spotkaniu toczyła się na tle statystyk indywidualnych, w kontekście walki o statuetkę i nagrodę Króla Strzelców I Ligi. Zarówno Bartosz Kozicki [Developres Rywal] jak i Dariusz Stanowski [OIL Rzeszów] mięli na swoim koncie po 14 strzelonych goli i to, kto wygra miało rozstrzygnąć się dzisiejszego dnia. Niestety snajper OIL Rzeszów nie pojawił się na meczu i szala zwycięstwa przechyliła się zdecydowanie na korzyść zawodnika Developresu Rywal Rzeszów. Potrzebował on wyłącznie jednej strzelonej bramki. Po kilku nieudanych próba, ta sztuka w końcu udaje się w 26 minucie! Znamy lidera klasyfikacji indywidualnej strzelonych goli! OIL Rzeszów utrzymując wysoki poziom, wygrywa w spotkaniu X Kolejki 6:4, to daje zawodnikom z branży medycznej historyczne osiągnięcie - 10 wygranych spotkań ligowych w trakcie trwania sezonu! Jeszcze żadnej drużynie na przestrzeni siedmiu edycji ta sztuka się nie udała. GRATULUJEMY!

19:00 H DEVELOPRES RYWAL OIL RZESZÓW 4 - 6   Brak komentarzu

MECZ 3
Gdybyśmy mięli wybierać 5 najładniejszych i najbardziej emocjonujących meczów tego sezonu, z pewnością spotkanie z X Kolejki G2A.COM vs MB Aerospace by się w tej piątce znalazło. Mecz bezpośredni o trzecie miejsce w Ekstraklasie. Remis działa na korzyść G2A.COM. Po pierwszej połowie G2A.COM wychodzi na jednobramkowe prowadzenie i punktuje po raz drugi w 31 minucie. Wszystkie gole padają po strzałach - jak już wiemy, Króla strzelców - Dawida Kierepki. MB Aerospace (Łukasz Świst 39') w końcu trafia na nieco ponad 10 minut przed końcem. Zaledwie trzy minuty później do remisu doprowadza Paweł Nowak i po kilku kolejnych sekundach strzela kolejnego gola, tym samym wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Wynik 3:2 utrzymuje się do ostatniego gwizdka sędziego, tym samym trzecie miejsce przypada MB Aerospace! G2A.COM musi pogodzić się z porażką i piątym miejscem.

20:00 H G2A.COM MB AEROSPACE 2 - 3   Brak komentarzu

__

Jeszcze w tym tygodniu, wybór najładniejszej bramki X kolejki, prezentacja najlepszych indywidualności sezonu oraz podsumowanie sezonu w liczbach, a także GALA FINAŁOWA 09.02.2018.