NIESPODZIANKA KOLEJKI: BORGWARNER ULEGA ZESPOŁOWI FOTORZ.PL!

MB Aerospace pokonuje drużynę Polskiego Radia Rzeszów 4:2! Zespół Rzeszowskiej rozgłośni radiowej z meczu na mecz broni się coraz skuteczniej, kiedy przejdzie do ofensywy? Nestle-Getber z czerwoną kartką ulega ekipie Collins Aerospace. Duża przewaga z pierwszej połowy daje drużynie Michała Karkuta utrzymanie wyniku do ostatnich minut. BorgWarner traci punkty w najmniej oczekiwanym momencie – Fotorz.pl pokonuje Mistrza i przerywa jego zwycięską passę.

I tym razem drużynie Polskiego Radia Rzeszów nie udało się sięgnąć po pierwsze w tym sezonie punkty do klasyfikacji generalnej. MB Aerospace oddało na bramkę rywala ponad 35 strzałów! Ale tylko 4 okazały się skuteczne. Reszta wędrowała obok siatki lub wprost w ręce – świetnie spisującego się w tym meczu – Miłosza Bieniaszewskiego. Niemal bez pracy w tym spotkaniu pozostawał bramkarz ekipy przeciwnej. Grzegorz Ziemba tylko dwukrotnie musiał interweniować przerywając akcję PRR, we własnym polu karnym. Zawodnicy Rzeszowskiej rozgłośni radiowej, bowiem oddali tylko dwa celne strzały w światło bramki – ale za to oba zakończyły się golami! PRR postawiło w tym meczu na utrzymanie szyków defensywnych, a akcje ofensywne budowali w momentach, kiedy drużyna przeciwna opuszczała swoją własną połowę. Taktyka, która przyniosła tylko dwubramkową stratę przeciwko kilkukrotnemu Mistrzowi Ligi, zawodnicy w granatowych koszulkach mogą uznać chyba za udaną.

Drużyna Collins Aerospace z meczu na mecz wraca do formy i dyspozycji, jaką prezentowała występując jeszcze pod szyldem UTC Aerospace. Pamiętajmy, że zespół w bardzo zbliżonym składzie do obecnego, odnosił duże sukcesu w poprzednich sezonach. Teraz w meczu z Nestle-Gerber zawodnicy Michała Karkuta z dużą łatwością wypracowali sobie kilkubramkową przewagę w pierwszej połowie. W drugiej co prawda punktowali tylko raz, ale aż do ostatnich dziesięciu minut byli w stanie utrzymać wysokie prowadzenie. Nestle-Gerber skrupulatnie walczyło „o swoje”, jednak nie było to proste, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że podstawowy bramkarz ekipy jeszcze w pierwszej połowie otrzymał czerwoną kartkę za nieprzepisowe przerwanie akcji rywala. Nestle-Gerber zaczęło odrabiać straty po upływie 30 minut. W ostatniej minucie spotkania zawodnicy Mateusza Gąciarza byli w stanie strzelić, aż dwie bramki i doprowadzić do wyniku 5:7. Jednak na większe odrabianie strat było już za późno, to też 3pkt wędrują na konto Collins Aerospace!

Prawdziwa niespodzianka czekała nas w ostatnim pojedynku tego dnia. Fotorz.pl pokonuje drużynę Mistrza poprzedniego sezonu – BorgWarner – 3:1! W drużynie faworytów co prawda zabrakło tego dnia kilku kluczowych zawodników w tym Patryka Sobusia czy Piotra Pękali, jednak duże uznanie należy się zespołowi Fotorz.pl, że zawodnicy nie bali się oni podjąć walki, biorąc pod uwagę pozycję swoich rywali. Mało tego, drużyna pod kierownictwem Kamila Kozaka w wielu aspektach tego spotkania po prostu dominowała – wystarczy spojrzeć na groźne zablokowane akcję BorgWarner’a we własnym polu karnym, których było aż 10! To pokazuje jak wysoko rozgrywała swoje akcje drużyna Rzeszowskiej Fotobudki. Niemniej dobry występ może zaliczyć na swoje konto również bramkarz ekipy, który świetnie bronił większość mocnych strzałów BGW. Fotorz.pl wyszło na prowadzenie 1:0 początkiem drugiej połowy. BGW wyrównało wynik spotkania w 29 minucie. Szybko jednak Mistrz poprzedniego spotkania stracił kolejnego gola. Wynik na 3:1 i porażkę BGW przypieczętował skutecznym trafieniem Michał Kozak. Ta przegrana może przysporzyć drużynie z Jasionki wiele problemów podczas walki o obronę tytułu Mistrza w późniejszych kolejkach. Drużynie Rzeszowskiej Fotobudki nie wypada życzyć nic innego, jak więcej tak spektakularnych i efektownych pojedynków, zakończonych zwycięstwem. Walka o najwyższe lokaty nadal pozostaje otwarta!