UDANY DEBIUT G2A.COM!

Zakończyła się druga kolejka siatkarskiej Fulsport Ligi Firm Rzeszów. G2A.COM pokonało w debiucie zespół Hotelu Rzeszów 3:0. BorgWarner uległo drużynie Iskry Mapei Rzeszów 1:2. Podobnym wynikiem zakończyło się ostatnie spotkanie tego dnia, w którym MB Aerospace zwyciężyło z Foto-Hurtem.

Druga kolejka rozgrywek siatkarskich nadal mało udana dla reprezentacji Hotelu Rzeszów. Zespół pod wodzą Macieja Radonia przegrywa z debiutującą w rozgrywkach drużyną G2A.COM 3:0. Tylko w ostatnim secie drużynie Rzeszowskiego Konsorcjum udało się nieco zbliżyć do rywali, jednak ostatecznie i tak to drużyna Piotra Wrotnego [G2A.COM] kończyła go na swoją korzyść z sześciopunktowym prowadzeniem. Dla G2A.COM to znakomite otwarcie sezonu, które przynosi na ich konto 3pkt. Hotel Rzeszów na swojego pierwszego wygranego seta będzie musiał jeszcze poczekać, przynajmniej do czwartej kolejki.

Iskra Mapei Rzeszów zdobywa pierwsze punkty, po zwycięstwie 2:1 nad drużyną BorgWarner’a. Nie był to z pewnością łatwy mecz ani dla jednego, ani dla drugiego zespołu. O ile w pierwszym secie drużyna Mateusza Kocura [IMR] pewnie pokonuje swojego rywala, do 19 – o tyle, drugi i trzeci kończą się „na styku”. Iskra Mapei dokłada drugi duży punkt do swojego konta w tabeli generalnej, po wygranej końcówce w drugim secie do 23, zaś oddaje zwycięstwo identycznym bilansem punktów w trzecim secie. Taki obrót spotkania, daje obu drużynom pierwsze punkty w tabeli generalnej sezonu Wiosna/Lato 2019 i lokuje zespół Iskry Mapei na piątej, zaś BorgWarner’a na szóstej pozycji.

Drużyna Łukasz Gutowskiego [MBA] pokonuje w drugiej kolejce zespół Foto-Hurtu 2:1. Pierwszego seta MB Aerospace wygrało do 21. Drugi, za sprawą licznych skutecznych ataków Przemysława Brylińskiego, Foto-Hurt zaliczył na swoją korzyść. Dwójka w ataku Łukasz Wróbel i Paweł Wójtowicz przechyliła szalę zwycięstwa MB Aerospace na swoją korzyść po trzecim secie, w którym pokonali rywala przewagą, aż pięciu oczek. Tym samym MB Aerospace po dwóch kolejkach plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli generalnej. Foto-Hurt z czterema punktami i jedną wygraną pozostaje na drugiej pozycji.