LINETECH POKONUJE GROŹNEGO RYWALA!

Po wyrównanym i niezwykle zaciętym pojedynku Lychee pokonuje Collins Aerospace 5:4. Polskie Radio Rzeszów po trzeciej kolejce nadal bez punktów, tym razem silniejszym rywalem okazała się reprezentacja Leroy Merlin. Linetech na znakomitej drodze po tytuł Mistrza! Jeden z groźniejszych przeciwników pokonany – MB Aerospace spada na szóstą pozycję!

Lychee nie próżnuje i po trzech kolejkach ma na swoim koncie 6pkt. To daje zespołowi Adama Rewaka, aktualnie czwartą pozycję. Wygrana z Collins Aerospace z pewnością może dać zawodnikom bardzo dużo satysfakcji, bo nie było to łatwe zwycięstwo. Do końca pierwszej połowy na tablicy wyników oglądaliśmy 1:1. W drugiej połowie Lychee było zdecydowanym prowokatorem do strzelania bramek, za którym Collins musiał nadążać. Wyrównany wynik spotkania 4:4 utrzymywał się do 40 minut, kiedy to Kamil Kopyto (goalkeeper Lychee), wykorzystał podanie ze stałego fragmentu gry od swojego kolegi z drużyny i dołożył piąte trafienie!

Dla Polskiego Radia Rzeszów to kolejna – trzecia już – porażka z rzędu. Zupełnie po drugiej stronie są ich wczorajsi rywale, którzy wygrywając spotkanie trzeciej kolejki, mają już na swoim koncie komplet 9 oczek. Choć początkowo można było odnieść wrażenie, iż pojedynek będzie bardziej wyrównany niż się spodziewaliśmy, to dwa spore błędy w defensywie Radia Rzeszów szybko pozwoliły Leroy Merlin wyjść na prowadzenie. Zespół Miłosza Bieniaszewskiego [PRR] odrobił stratę na 3 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę i zbliżył się do rywala na różnicę jednego gola. W drugiej połowie Leroy Merlin nie pozostawiło jednak swoim rywalom złudzeń na zwycięstwo i na kilka minut przed końcem mieliśmy już 6:3 dla LYM, a finalnie mecz zakończył się wynikiem 7:3. W indywidualnej klasyfikacji strzeleckiej na pozycji Króla Strzelców umacnia się Karol Skuba, który tylko w tym meczu zdobył 5 bramek. Należy dodać jednak, że Polskie Radio Rzeszów z meczu na mecz wygląda coraz lepiej w ofensywnych fragmentach gry, nadal najsłabszym punktem jest linia defensywna.

Ostatni mecz to pojedynek Wicemistrza – MB Aerospace i zespołu z trzeciego miejsca – Linetech, z poprzedniej edycji Ligi Firm Rzeszów. Zanosiło się na bardzo ciekawy mecz, tym bardziej biorąc pod uwagę, że Linetech w tym sezonie aspiruje do najwyższej lokaty, a MB Aerospace broni honoru czołowej drużyny LFR. Nie zawiedliśmy się ani trochę, cały mecz – od samego początku – stał na wysokim poziomie. Linetech wypracowując sobie dwubramkowe prowadzenie w pierwszych minutach zdołał utrzymać je do końca pierwszej połowy. Przewaga białych koszulek zwiększyła się w drugiej połowie do czterech bramek, MB Aerospace w tym czasie – mimo kilku znakomitych prób – zdołało strzelić tylko jednego gola, a na siedem minut przed końcem dołożyć drugiego. Mimo licznych prób w kolejnych minutach, zespołowi Krzysztofa Rzepy nie udało się „dogonić” rywala. Linetech po trzech kolejkach plasuje się na pierwszym miejscu tabeli generalnej z kompletem punktów na swoim koncie!