FOTOHURT, BUTYJANA.PL I MB AEROSPACE Z KOMPLETEM PUNKTÓW!

Inauguracja pierwszego sezonu siatkarskiego już za nami!  Mamy nadzieję, że hala oraz specjalnie przygotowana pod rozgrywki Ligi Firm Rzeszów nawierzchnia TERAFLEX przypadły Wam do gustu! Sędziowie nie zawiedli, a relację wideo na żywo – mimo niewielkich problemów z internetem w pierwszym meczu – od teraz będą już realizowane bez żadnych problemów, dzięki stałemu łączu 900mb/s udostępnionemu przez #CTIRWSIiZ 😉

Drużyna Hotelu Rzeszów, choć liczna w składzie, nie była w stanie zagrozić zespołowi Fotohurtu w pierwszym siatkarskim meczu Ligi Firm Rzeszów. Zwycięska ekipa ma w swoim składzie kilka znakomitych indywidualności w tym Marcina Dziadosza – kapitana drużyny, czy Przemysława Brylińskiego – czołowego zawodnika trzecioligowej drużyny Kilma Błażowa. Ten fakt dawał im wyraźną przewagę na parkiecie. Aż 13 punktów wpadło na konto zespołu tylko po samych zagrywkach. W drużynie Hotelu Rzeszów zabrakło dokładności w przyjęciu i odbieraniu ataków rywali, pojawiały się także proste błędy w ataku, co w efekcie skutkowało łatwymi stratami punktów. Zespół Macieja Radonia zdecydowanie potrzebuje czasu i treningów na dopracowanie zgrania w zespole.

Iskra Mapei Rzeszów vs ButyJana.pl to mecz, który mógł się podobać. Wynik 3:0 dla ButyJana.pl, to znakomity prognostyk dla silnej ekipy Rafała Mitki. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że przyszło im się zmierzyć w meczu inauguracyjnym z drużyną Iskra Mapei, która występy w ligowych rozgrywkach amatorskich ma już za sobą i wygląda na świetnie zorganizowany zespół. Bezpośredni wynik na korzyść ButyJana.pl może świadczyć o tym, że zespół Rzeszowskiego sklepu wygrał to spotkanie bez większych problemów, jednak Iskra Mapei miała swoją szansę na punkt w drugim secie, który to kończony był na przewagi. O ile oba zespoły zachowają postawę z meczów inauguracyjnych, z całą pewnością spotkają się jeszcze z play-offach, a wtedy Iskra Mapei Rzeszów będzie miała szansę na skuteczny rewanż.

Zarówno MB Aerospace jak i BorgWarner, to zespoły znane nam z rozgrywek futsalowych, które na arenie piłkarskiej radzą sobie znakomicie. Teraz obie ekipy w składach siatkarskich zmierzyły się w trzecim meczu inauguracyjnym sezonu Wiosna/Lato 2019. Mimo kolejnego w tym dniu wyniku 3:0, możemy śmiało stwierdzić, że był to najbardziej wyrównany pojedynek z dotychczas oglądanych. Ekipa MB Aerospace w drugim i trzecim secie wypracowała sobie bezpieczną kilkupunktową przewagę, za to w secie pierwszym BorgWarner był o krok od zdobycia punktu do klasyfikacji generalnej. Dodajmy, do tego że BGW w tym składzie trenuje od kilku dni, a mamy pewność że z meczu na mecz zespół będzie coraz silniejszy. W końcu nieoficjalnym trenerem drużyny jest sam Pan Jan Such – reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich, a także trener Resovii Rzeszów z którą zespół awansował do Polskiej Ligi Siatkówki. MB Aerospace prezentuje dobre zgranie, świetne indywidualności w składzie dają szansę na najwyższe lokaty w końcówce sezonu.