FANTASTYCZNA KOŃCÓWKA W WYKONANIU MB AEROSPACE!

Efektowny powrót MB Aerospace w drugiej połowie meczu. Fotorz.pl mocno zaskoczył dobrą ofensywą. Problemy z celnością w ekipie Lychee, drużyna Adama Rewaka ulega zespołowi Konrada Wrony. Duża w tym zasługa Łukasza Pokrywki, naczelnego goalkeepera ButyJana.pl. Polskie Radio Rzeszów nadal bez punktów, trzecia po sezonie Jesienno-Zimowym drużyna Linetech, nie daje swoim rywalom najmniejszych szans.

To jeden z tych meczów, które z pewnością zapamiętamy po X edycji Ligi Firm Rzeszów. Fotorz.pl, czyli drużyna debiutanta rozgrywek, niezwykle pozytywnie zaskoczyła swoją postawą ofensywą. Aż do końca pierwszej połowy zawodnicy Kamila Kozaka prowadzili z – drużyną weterana rozgrywek – MB Aerospace 2:0. W pierwszych minutach drugiej połowy dołożyli kolejne dwa trafienia! Zespół Krzysztofa Rzepy [MBA] „wrócił do gry” na niespełna 10 minut przed końcem, doprowadzając do stykowego wyniku 3:4. W 39 minucie sędzia dyktuje karnego dla MB Aerospace i mamy 4:4. Szybkie wznowienie przez Fotorz.pl, MB Aerospace przejmuje piłkę i dokłada piąte trafienie! To jednak nie koniec, w trakcie ostatniej zatrzymywanej minuty MBA strzela do bramki rywala po raz szósty i ostatecznie emocjonujące spotkanie kończy się wynikiem 6:4 dla Wicemistrza poprzedniego sezonu.

31 strzałów oddanych na bramkę ButyJana.pl, zakończonych tylko jednym skutecznym trafieniem. Tak w jednym zdaniu można podsumować statystyki Lychee w meczu drugiej kolejki. Z pewnością odpowiedzialnym za ten stan rzeczy był w dużej mierze bramkarz ButyJana.pl – Łukasz Pokrywka, która udowadnia, że tytuł najlepszego bramkarza poprzedniej edycji nie trafił do niego przypadkowo. Na słabą skuteczność strzelecką może jednak narzekać główny zawodnik ofensywny Lychee – Grzegorz Miś, który aż 7-krotnie nie trafiał w światło bramki. W ofensywie ButyJana.pl po raz kolejny znakomicie spisują Józef Hołobud z dwoma asystami na koncie, Jakub Osiniak i Jacek Kocurek – po dwa trafienia, oraz nowy w drużynie Maciej Micał, który dokłada jednego gola.

Polskie Radio Rzeszów nie zaliczy początku sezonu do udanych. W swoim drugim meczu zespół Mateusza Marczydło przegrywa z ekipą Linetech 2:14. Trzeba jednak przyznać, że zespół Mateusza Folty [LET] rozegrał znakomite spotkanie. Niemal wszystkie gole padły po „akcjach futsalowych”. Dwójkowe i trójkowe akcję zdały egzamin i niekiedy zawodnicy mając dużą swobodę gry, niemal wchodzili z piłką do bramki rywala. Dla Polskiego Radia Rzeszów dwukrotnie punktował Tomasz Szeliga, ale zamieszanie jakie pojawiało się podczas wyprowadzania ataków przez zespół PRR nie dawało szans na więcej skutecznych trafień. Zawodnicy granatowych koszulek, z pewnością muszą pokusić się o spokojniejsze konstruowanie swoich akcji.