SOFTSYSTEM – NIEWIELE ZABRAKŁO DO REMISU Z WICELIDEREM TABELI!

Bez niespodzianek w pierwszym dniu V Kolejki. MB Aerospace pokonuje G2A.COM 6:3. Deloiite. utrzymuje wysoką formę i zapewnia sobie pewne zwycięstwo nad Leroy Merlin. Najlepszy występ SoftSystemu w tym sezonie? To jednak nie wystarczyło by pokonać drużynę Wicelidera tabeli generalnej.

MB Aerospace zapewniło sobie wysokie prowadzenie 3:0 po pierwszej połowie. W tej początkowej fazie spotkania ekipa z branży gamingowej starała się grać dość zachowawczo wiedząc z jakim rywalem przychodzi im się zmierzyć, jednak powstrzymanie silnej ofensywny MB Aerospace na dłuższą metę okazało się niemożliwe. W pierwszych sekundach drugiej połowy Lider tabeli podwyższa na 4:0 i skrupulatnie kontynuuje swoją grę w ataku. Na sześć minut przed końcem drużyna Krzysztofa Rzepy dokłada jeszcze dwa trafienia, przy czym G2A.COM punktuje tylko raz. Szansa na kolejną bramkę dla G2A.COM pojawia się na trzy minuty przed końcem – Dawid Kierepka wykorzystuje rzut karny przedłużony. Wydawało się, że to już koniec, jednak w ostatnich sekundach lukę w obronie MB Aerospace odnajduje Adrian Karaś i ustala finalny wynik spotkania na 6:3. Mecz numer dwa to spotkanie kompletnie odmienionej drużyny Deloitte. z zespołem Leroy Merlin. Będziemy to powtarzać, bo od kilku sezonów ekipa Deloitte. starała się odmienić swoją przeciętną sytuację w tabeli, ale prawdziwa rewolucja nastała dopiero po zmianach w szeregach lini ofensywnej obecnego sezonu. Biorąc pod uwagę ostateczny wynik spotkania, pierwsza połowa dla Leroy Merlin nie była najgorsza. Cztery bramki straty, przy tak licznych atakach Deloitte. mogło dawać minimalne nadzieje na powrót w drugiej połowie. Cztery i tylko cztery bramki straty to w większości zasługa bramkarza Leroy Merlin – Wojciecha Adamskiego. To znakomity Goalkeeper, który naprawdę świetnie odnajduje się w rzeczywistości futsalowej. Drużyna z Krasnego, zdecydowanie musi poprawić swoją grę w środkowej i ofensywnej strefie, by wywierać większą presję na rywalach. Deloitte. W drugiej połowie punktuje aż siedmiokrotnie, przy czym Leroy Merlin w tym samym czasie udaje się zdobyć trzy bramki. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 11:3. Przebieg ostatniego spotkania tego dnia, całkowicie nas zaskoczył. Biorąc pod uwagę ogólną dyspozycję tych dwóch zespołów na przestrzeni ostatnich meczów, zdecydowanym i bezapelacyjnym faworytem była drużyna BorgWarner’a, ale SoftSystem nie zamierzał tak łatwo się poddawać o czym świadczy chociażby wynik spotkania do pierwszej połowy, kiedy ekipa z Jasionki prowadziła tylko jedną bramką. SoftSystem w poprzednich meczach miewał pewne problemy z zachowanie szybkiego tempa gry, w tym pojedynku ten problem niemal całkowicie znikł. Co prawda to BorgWarner dopisuje 3 punkty po tym spotkaniu, do swojego konta, jednak do samego końca nie mogli oni opuścić gardy. 4:3 na korzyść BGW, taki wynik widniał na tablicy wyników zaledwie kilka sekund przed końcowym gwizdkiem. To pokazuje na jak wysokim poziomie stało to spotkanie. Ostatecznie mecz po golu Kamila Pileckiego kończy się 5:3.